N247 dit weekeinde afgesloten: Hulpbruggen en damwandschermen worden verwijderd

Het nieuwe gemaal bij Monnickendam-Noord.© Archieffoto HHNK

Arnold Aarts
Monnickendam

De provinciale weg N247, die loopt van de A10 bij Amsterdam naar de A7 bij Hoorn, is komend weekeinde afgesloten. De afsluiting gaat in op vrijdagavond zeven uur en duurt tot maandagochtend zes uur.

Door de afsluiting kunnen tijdelijke hulpbruggen en damwandschermen worden weggehaald, die waren neergezet om de bouw van het nieuwe gemaal bij de afslag Monnickendam-Noord mogelijk te maken. Na het verwijderen wordt de weg geasfalteerd. Het nieuwe gemaal zorgt er mede voor dat de komende tientallen jaren wateroverlast in de polders ten noorden van Amsterdam wordt tegengegaan. Bij droogte kan extra water het gebied worden ingelaten.

Voor het autoverkeer is een omleidingsroute ingesteld, die met gele verwijzingsborden is aangegeven. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen gratis gebruik maken van een pont.

Meer nieuws uit Zaanstreek-Waterland

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.