Megaoperatie in Bergen: grote kastanjeboom moet verhuizen, vier meter verderop
Daar gaat de enorme kastanje. Opgetild en vier meter verderop weer neergezet.© jjfoto/Vincent de Vries
De kastanje op het Plein in Bergen heeft een nieuwe stek, een paar meter verderop. De grote boom moest verhuizen vanwege de sloop van de Bakemaflat en de nieuwe ondergrondse parkeergarage.
In de afgelopen maanden is de grote, tientallen jaren oude kastanjeboom vetgemest, zodat hij de verhuizing beter zou kunnen doorstaan. Met name de wortels van een boom zijn kwetsbaar.
(Tekst gaat door onder de foto)
De kastanje gaat voorzichtig de lucht in op het Plein.© jjfoto/Vincent de Vries
Om de verhuizing mogelijk te maken, moest een eik worden gekapt. Die stond te dicht bij de nieuwe stek van de kastanje. De verplaatsing was volgens gemeentewoordvoerster Olga de Wit een spectaculair aanzicht. „We hebben nog niet eerder zoiets gedaan, maar de bewoners gaven aan zeer gehecht te zijn aan de boom dus we hebben er alles ingezet om hem te kunnen behouden”, legt ze uit.
Ondersteund door zware metalen balken, vastgemaakt met kabels, opgetold door een enorme kraan.© jjfoto/Vincent de Vries
De verplaatsing van de kastanje, een grote operatie in het centrum van Bergen.© jjfoto/Vincent de Vries