Samen op de fiets zoeken naar slapende vogels in Castricum
Na afloop van de lezing kunnen belangstellenden op zoek naar slapende vogels.© Foto PR
Vogelaar Dook Vlugt is op dinsdagavond 14 februari om 20 uur te gast in bezoekerscentrum De Hoep. Vlugt gaat daar verhalen over de slapende boomkruiper.
De lezing - ’Het slaapleven van de Boomkruiper ontrafeld’ - is een samenwerking tussen Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland en PWN. Dook Vlugt put tijdens de lezing uit een onderzoek dat is gedaan naar slapende boomkruipers in Bergen, waar hij rijkelijk over zal vertellen. Na afloop kunnen belangstellenden met Vlugt mee op de fiets door Castricum om slapende vogels te spotten.
Vlugt houdt zich sinds 2017 bezig met de Boomkruiper. Hij volgt de vogel als het licht is, maar nog meer gedurende de nacht als ze slapen. Naast de Boomkruiper houdt Dook zich ook bezig met roofvogels.