Bijzondere lantaarnpalen bij duiningang bij Camping Geversduin. ’Bekabeling niet nodig door zonnepanelen en accupakket’
De nieuwe lichtmasten met zonnepanelen.© foto gemeente Heemskerk
Bij de ingang van het duin naar Camping Geversduin, heeft de gemeente Heemskerk speciale lantaarnpalen met zonnepanelen geplaatst.
„We kregen als gemeente regelmatig klachten dat het op deze plek zo donker is. En dat dit een onveilig gevoel geeft”, aldus Richard Welboren van team Realisatie en Beheer van de gemeente Heemskerk.
„Omdat het kostbaar en technisch een uitdaging is om hier bekabeling aan te brengen, hebben we ervoor gekozen om als proef lichtmasten met zonnepanelen te plaatsen. De lichtmast is voorzien van een PV-paneel en heeft een geïntegreerd accupakket. Overdag laadt de accu zich op, zodat de lampen ’s nachts kunnen branden. De lampen kunnen gemiddeld 72 uur branden op een volle accu. Als de proef bevalt, willen we deze lichtmasten in de toekomst op meerdere plekken in de gemeente plaatsen.”