Staking bij Tate & Lyle voorbij. Leden akkoord met bod van directie, eerste ploeg donderdagmiddag weer aan de slag

De fabriek van Tate & Lyle in Koog aan de Zaan.© foto wim egas

Frans van den Berg
Koog aan de Zaan

De staking bij Tate & Lyle in Koog aan de Zaan is voorbij. De leden van de FNV stemden donderdag in met het akkoord dat de vakbond met de directie heeft gesloten. Daarna ging om 14 uur de eerste ploeg aan de slag om de fabriek te herstarten.

Ruim twee weken lag de productie bij de verwerker van mais plat. De Britse multinational bleek onvermurwbaar en wilde zelfs via een kort geding de staking breken. Maar de rechter sommeerde de partijen om weer aan tafel te zitten.

Lees ook: Onbegrip bij stakend personeel maïsfabriek Tate & Lyle over stugge opstelling van hun werkgever: ’Ruim twee weken verder, dit kost bakken met geld’

Dat leverde alsnog een akkoord op dat vakbondsbestuurder Nurettin Altundal donderdag voorlegde aan de leden. Die gingen akkoord. Altundal wil er niet veel over kwijt: ,,Het is een heel intensief traject geweest en we moeten ook naar de toekomst kijken. Maar er is een nieuwe cao.’’

Dat bevestigt ook het bedrijf: ,,Na een intensief en constructief mediationproces hebben Tate & Lyle en FNV overeenstemming bereikt over de inhoud van een nieuwe T&L CAO met looptijd 1 april 2022 tot en met 31 maart 2024. Naast een structurele loonsverhoging en eenmalige uitkering is overeenstemming bereikt over een structurele automatische prijscompensatie met een maximum percentage op jaarbasis. CNV zal de gelegenheid krijgen om het onderhandelingsresultaat mede te ondertekenen.’’

In Koog aan de Zaan wordt al sinds 1867 mais verwerkt tot hoofdzakelijk zetmeel. Tegenwoordig is het een modern bedrijf, dat in handen is van een Brits concern. In het bedrijf werken 240 mensen en ruim 200 van hen vallen onder de bedrijfs-cao waar het conflict over was. Ongeveer 150 van hen zijn lid van de FNV en staken. De productie was echter ruim twee weken geleden volgens strikte veiligheids- en milieuprotocollen afgebouwd. Er wordt continu gewerkt, zodat de eerste ploeg donderdagmiddag weer de productie op gang zal brengen.

Meer nieuws uit Zaanstreek-Waterland

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.