Bedreigde wethouder Biersteker van Den Helder geschrokken en te emotioneel om een commissie te woord te staan

Wethouder Biersteker.© Gemeente Den Helder/Peter van Aalst

Delano Weltevreden
Den Helder

Wethouder Tjitske Biersteker van Den Helder wilde wel, maar zij kon de raadscommissie maatschappelijke ontwikkeling dinsdagavond niet langer te woord staan. Dat had alles te maken met recente bedreigingen aan haar adres.

De wethouder is onlangs hevig bedreigd en heeft daarvan aangifte gedaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. De bedreigingen hebben grote indruk op haar gemaakt. Zolang het onderzoek loopt, wil zij niets kwijt over de kwestie.

Tijdens de vergadering over de eigen bijdrage voor gebruik van de WMO-taxi, moest de wethouder het tot haar spijt laten afweten, deelde zij de commissie mee. Dat had alles te maken met de recente bedreigingen, vertelde zij.

Later bleek dat zij danig was geschrokken van een plafondplaat die door lekkage naar beneden was gekomen. Na een korte schorsing heeft wethouder Pieter Kos de commissie namens zijn collega van antwoorden voorzien.

Meer nieuws uit Noordkop

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.