Parkeerverbod aan Alkmaars Bosschaertpad vanwege overlast: op straat geparkeerde auto’s belemmeren toegang tot parkeergarages
De toegang tot parkeergarages wordt bemoeilijkt door op straat geparkeerde voertuigen.© Archieffoto
Martijn Gijsbertsen
Alkmaar
Aan het Bosschaertpad in Alkmaar is sinds kort een parkeerverbodzone ingesteld. Er zijn borden geplaatst om dit aan te geven.
Omdat in de straat in De Hoef, die toegang geeft tot twee parkeergarages voor bewoners, regelmatig hinderlijk voertuigen geparkeerd staan, is tot deze maatregel besloten.
Bij de gebiedsregisseur van de gemeente hebben bewoners geklaagd dat de garages, voor langere en kortere tijd, niet goed bereikbaar zijn.
Onveilig
Door de beperkte breedte is er onvoldoende ruimte om geparkeerde voertuigen op straat te passeren. Dat leidt volgens de gemeente tot ongewenste en onveilige situaties.