De mens is hardleers. Een wachtrij bij Praxis in Alkmaar, ondanks herhaald advies om thuis te blijven

Een wachtrij, ondanks corona-advies.© jjfoto.nl / Jan Jong

Alkmaar

De mens kan hardleers zijn. Al vroeg in de ochtend verzamelen de klanten zich bij bouwmarkt Praxis in Alkmaar. Een rij ontstaat.

Ondanks het dringende en herhaalde advies van premier Mark Rutte en burgemeester Piet Bruinooge om vanwege corona toch vooral thuis te blijven, gaan Alkmaarders in groten getale op pad.

Daarbij komt nog de verontwaardiging van klanten als de beveiliging ze erop aanspreekt met meer dan één de winkel in te willen.

,,Het lijkt wel alsof mensen denken dat alles oké is als ze die anderhalve meter maar aanhouden’’, verzuchtte de burgemeester al eerder deze week.

Niet alleen bij de bouwmarkt wordt het advies genegeerd. In de binnenstad van Alkmaar ontstaan er in het weekeinde rijen voor mode- en schoenenzaken.

Tuinen en boten zijn goed gevuld.

In de Albert Heijn klinkt door de luidsprekers: ,,Doe uw boodschappen alleen.’’ De stellen, gezinnen, vrienden en groepen in de winkel halen de schouders op.

Meer nieuws uit Alkmaar

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.