Uitzwaaifeest Brexit aan Zee is definitief geannuleerd; ’Het momentum was er niet meer, voor velen is de Brexit gewoon al achter de rug’, zegt initiatiefnemer Ron Toekook
Uitzwaaifeestje Brexit aan Zee gaat definitief niet door.© Archieffoto
Uitzwaaifeest Brexit aan Zee gaat definitief niet door, de organisatie besloot maandagmorgen om het evenement te annuleren. ,,We krijgen meer afmeldingen voor onze nieuwsbrief dan dat we kaarten verkopen, dan weet je het wel’’, zegt initiatiefnemer Ron Toekook.
Toekook zette in het afgelopen half jaar tot twee keer toe vanaf de grond een evenement op. De eerste versie was oorspronkelijk gepland op 31 oktober op het strand van Wijk aan Zee en mikte op 10.000 mensen. De Brexit werd echter uitgesteld en het feest ook, al had dat ook te maken met de enorme berg werk en de korte tijd die er beschikbaar was.
Het organisatiecomité prikte toen schrikkeldag 29 februari als uitzwaaidatum. Een kleinere versie van het evenement dat zou plaatshebben in een grote tent op de parkeerplaats aan de Rijckert Aertszweg in Wijk aan Zee. Er waren 4500 kaarten beschikbaar, Roel van Velzen was de hoofdact.
Viering
Het uitzwaaifeest was vooral als een viering van de Europese eenheid bedoeld en als afscheid van de oude vriend Groot Brittannië die uitvaart op een lange, eenzame reis. Het idee om vanaf het strand de Brexit te aanschouwen ontstond tijdens een vakantie op Hawaï. ,,Daar zag ik inwoners ’s avonds met stoeltjes naar het strand gaan om daar naar de zonsondergang te kijken. Dus ik dacht: als wij de zon in de zee zien zakken, dan verdwijnt hij zo'n beetje waar Engeland ligt. Eens kijken hoeveel mensen ik mee krijg met het voorstel om op 31 oktober met een biertje te kijken richting de overkant en te zien hoe de zon in de zee zakt en het Verenigd Koninkrijk uit de EU verdwijnt.''
'Gezellig op het strand de Brexit kijken', noemt hij het Facebookevenement. Het trekt in enkele dagen tienduizenden reacties vanuit de hele wereld. ,,Ik zou toch gek zijn als ik hier niks mee doe’’, aldus Toekook afgelopen zomer.
,,Het heeft niet zo mogen zijn helaas. Het momentum was er niet meer, de Brexit is voorbij, zo voelen veel mensen het. Ik denk dat ik nu eerst maar eens een maand of twee van Facebook afga.’’
Lees ook: Initiatiefnemer Ron Toekook van Brexit aan Zee heeft het beste voor met mensen