Mogelijk referendum over stadhuis Den Helder

© Archieffoto/George Stoekenbroek

1 / 2
Bo-Anne van Egmond
Den Helder

De Stadspartij, D66, CDA, PvdA en VVD willen een referendum over het Helderse stadhuis houden. Ze zijn bang dat de besluitvorming over de renovatie wordt beïnvloed door een online poll van Beter voor Den Helder en kiezen nu voor een referendum.

Ze willen het voorstel doen tijdens de komende extra raadsvergadering op 28 februari.

De partijen roepen alle fracties in de Helderse gemeenteraad op om dit rederendumvoorstel te steunen. ,,Zodat dit splijtende dossier tot een besluit kan worden gebracht, nadat een inwonersraadpleging is gehouden. Een onderwerp dat de Helderse politiek al jaren verdeelt, en leidt tot vertroebeling van veel andere, meer relevante onderwerpen voor onze inwoners’’, zo valt te lezen in een gezamenlijke verklaring.

Aan de hand van het referendum ’kunnen echt alle inwoners (en niet alleen die op Facebook) hun mening kunnen geven over de beste keuze’.

Meer nieuws uit NHD

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.