Huis verkopen buiten de makelaar om

Haarlem

Kun je na het verstrekken van een verkoopopdracht buiten de makelaar om zelf je huis verkopen als je toevallig een koper vindt? Interessante vraag die mevrouw Visser stelt.

Ze heeft mondeling opdracht gegeven voor de verkoop van haar huis. Er is al een taxatie geweest en de makelaar heeft nog wat dingen gedaan, maar over courtage is gek genoeg niet gesproken. Ze heeft ook niets zwart op wit gekregen. Dat is misschien wel cruciaal, want ze loopt bij toeval zelf tegen een koper op en gaat de makelaar afbellen. Maar ze heeft geen idee wat die gaat berekenen en vraagt ons om de spelregels. De Nederlandse Vereniging van Makelaars legt ze ons uit. Na het verstrekken van een opdracht aan een NVM-makelaar zijn de Algemene Consumentenvoorwaarden NVM van toepassing. In artikel 3 lid 3 en 5, staat omschreven dat een makelaar de opdracht schriftelijk bevestigt aan zijn opdrachtgever. Ontbreekt de schriftelijke opdracht, dan is het aan de makelaar om het bestaan van de opdracht te bewijzen.

Meer nieuws uit frontpage

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.