'Bij Stadspartij Den Helder kon iedereen afgeluisterd worden'

Carlo Assorgia

Delano Weltevreden
Den Helder

De Stadspartij in Den Helder kan iedereen die het gebouw aan de Californiestraat huurt afluisteren en bekijken. Dat zegt Carlo Assorgia, een van de in ongenade gevallen leden.

,,Er hangt een camera waarmee zij alle bijeenkomsten van derden op afstand kunnen bekijken en beluisteren. Ik heb het bestuur daarmee geconfronteerd, maar inhoudelijk wordt er niet op ingegaan.''

Het bestuur heeft ex-voorzitter Arie Pronk geroyeerd omdat hij beeld- en geluidsmateriaal aan derden beschikbaar zou hebben gesteld. Assorgia ontkent dat Pronk hem beeldmateriaal heeft gegeven.

,,Ik heb die informatie van een anonieme tipgever. Wat het bestuur doet is niet zuiver. De Stadspartij had mensen die het kantoor huurden op z'n minst moeten melden dat ze gefilmd en afgeluisterd konden worden. Of ze wel of niet afgeluisterd hebben is niet belangrijk. Maar ze hadden wel de mogelijkheid.''

Het bestuur van de Stadspartij geeft de pers woensdagavond tekst en uitleg over onder meer deze kwestie.

Meer nieuws uit NHD

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.