Training mentale weerbaarheid agenten

© HSPublicity

Minister Opstelten van Justitie trekt 45 miljoen euro uit om de mentale weerbaarheid van politieagenten te verhogen. Verder erkent hij werkgerelateerde posttraumatische stressstoornis (PTSS) als beroepsziekte.

Agenten die zich in de frontlinie bevinden, krijgen mentaleweerbaarheidstraining. In totaal worden ongeveer 40.000 politiemensen in drie jaar tijd getraind. Per jaar zijn dit ruim 13.300 agenten die een training van 32 uur krijgen.

De mentaleweerbaarheidstraining, die in groepsverband wordt uitgevoerd, geeft de agent de vaardigheden die hij nodig heeft om zich met zelfvertrouwen op straat aan zijn werk te wijden.

Het is belangrijk dat politiemensen zich gesteund voelen door hun korps, zeker als zij PTSS oplopen. De meerderheid van de korpsen gaat hier nu op een goede manier mee om, maar er is verscheidenheid in de aanpak van korpsen. Opstelten wil dat Politie Nederland een eenduidige aanpak heeft voor dit soort kwesties.

Meer nieuws uit frontpage

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.