Pieperrace voor 33e keer van start in Volendam
© Foto Ella Tilgenkamp
Imposante klippers, tjalken en skûtsjes gleden zaterdagochtend de haven van Volendam uit voor de 33e editie van de Pieperrace. Er stond een zwakke wind en het miezerde een beetje, maar dat mocht de pret voor de toeschouwers en de deelnemers niet drukken.
Zo’n zestig traditionele zeilvaartuigen doen mee aan de race, die ook zondag nog wordt gehouden.
De wedstrijd houdt de herinnering in ere hoe met Volendammer kwakken - grote botters die alleen in Volendam voorkwamen - in de oorlogsperiode 1943-1945 aardappelen, ofwel piepers, vanuit Friesland het toenmalige IJsselmeer werden overgezeild. De piepers waren onder meer bestemd voor de Amsterdamse ziekenhuizen.
Aan de wal vinden allerlei activiteiten plaats en is er onder meer muziek. Gitarist Jan Akkerman geeft zondag het traditionele prominentenstartschot.