Het begon tussen Gerrit en Nienke in de kerkbanken

Gerrit en Nienke Maas-Abma vieren hun briljanten huwelijk.

Andijk

Met drie kinderen, negen kleinkinderen en twee achterkleinkinderen voelen Gerrit (91) en Nienke (88) Maas-Abma zich een gezegend stel. Maandag vierden ze hun 65e huwelijksdag.

,,We zijn dankbaar dat de heer ons heeft gespaard en we zijn heel trots op onze familie’’, vertelt Gerrit. Toen hij op zijn twintigste Nienke in de kerk zag, was hij om. ,,Ik zag haar in de kerkbankjes en ben meteen op haar afgestapt.’’

Terwijl het jonge stel nog niet zo lang samen was, werden ze al op de proef gesteld toen Gerrit naar Indië uitgezonden werd. ,,Ik ben bijna drie jaar in Indië geweest als soldaat. Het was moeilijk om zo lang weg te zijn bij mijn vrouw. We schreven veel brieven en stuurden foto’s.’’ Waarom Nienke drie jaar op hem heeft gewacht, daar weet hij wel het antwoord op: ,,Ze kon natuurlijk niet beter krijgen’’, grapt Gerrit.

Een jubileumkrans vond het stel niet nodig, maar: ,,We hebben veel bloemen gekregen. Misschien haal ik vandaag ook nog een bosje voor Nienke.’’

Foto Henk de Weerd

Meer nieuws uit West-Friesland

Meest gelezen