UEFA erkent opname Krimse clubs door Rusland niet

Medewerker Internet

De UEFA erkent wedstrijden die door clubs van de Krim in de Russische competitie worden gespeeld niet.

Dat heeft het noodpanel van de Europese voetbalbond vrijdag bepaald. De regel blijft gelden tot er een definitieve oplossing is gevonden voor de situatie rond de Krim. Het Oekraïense schiereiland werd in maart door Rusland geannexeerd.

In de praktijk zal het besluit van de UEFA weinig gevolgen hebben. De drie clubs van de Krim komen uit op het derde Russische niveau. Daardoor hebben de uitslagen van wedstrijden van de clubs geen gevolgen voor bijvoorbeeld plaatsing voor Europees voetbal. Wel kan het bekertoernooi mogelijk problemen opleveren.

De Russische voetbalbond besloot begin deze maand drie clubs van de Krim toe te laten tot de Russische competitie. Dat deden de Russen zonder ruggespraak met de FIFA en de UEFA. De wereldvoetbalbond kan de Russen sancties opleggen, maar heeft nog niets van zich laten horen in de zaak. De Oekraïense voetbalbond wil dat de FIFA Rusland straft.

Meer nieuws uit frontpage

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.