Ancora kiest het ruime sop

Redacteur West-Friesland
enkhuizen

Mannen zonder baarden zijn het, maar toch koos het trio Ancora maandag onverschrokken het ruime sop om het debuutalbum ’Vrij als de wind’ (cd én dvd) te promoten. De haventour langs vijf IJsselmeerplaatsjes begon met een optreden op de Dijk in Enkhuizen. Want dat moest nu eenmaal zo zijn.

,,In een zeilboot voor de kust van Enkhuizen is het een jaar geleden allemaal begonnen. We heetten toen nog de Piratentoppers en maakten polonaisemuziek. Voor een televisieprogramma werden we gekoppeld aan Jan Keizer van BZN en zo ontstond eigenlijk het eerste nummer’’, vertelt Martin Dams.

Met hun frisse zeemanspop wil het drietal de hitlijsten bestormen. ,,Shantymuziek is heel populair in Nederland. Er zijn veel koren, maar de populariteit blijft vaak beperkt tot het eigen dorp. Daar willen wij verandering in brengen.’’

Dinsdag presenteert Ancora het nieuwe album op de Italiaanse Zeedijk in Hoorn, aanvang 19.30 uur. Toegang is gratis.

Meer nieuws uit West-Friesland

Meest gelezen