Unieke kievitsbloem bloeit in Groningen

Ron Amesz
’s GRAVENZANDE

Op een terrein van Natuurmonumenten bij het Groningse Haren staat de witte kievitsbloem in bloei. De polder Oosterland is de enige plek ter wereld waar deze bijzondere variant van de kievitsbloem in het wild bloeit, laat de vereniging vrijdag weten.

De kievitsbloem, een beschermde soort in Nederland, heeft normaal gesproken paars-witte bloemen. Waarom alleen bij Haren witte kievitsbloemen bloeien is nog onbekend. Natuurmonumenten laat de Rijksuniversiteit Groningen daar onderzoek naar doen.

De vereniging probeert de met uitsterven bedreigde populatie in Groningen te laten groeien. Zo is vorig jaar zaad opgevangen en uitgestrooid. Ook wordt de polder zo aantrekkelijk mogelijk gemaakt voor hommels, die voor de bestuiving van de plant zorgen.

Meer nieuws uit frontpage

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.