Koning Willem-Alexander komt naar Oudkarspel
Koning Willem-Alexander komt dinsdag 6 juni naar Het Behouden Huis in Oudkarspel.
De stichting Hart voor Oudkarspel -bestaande uit buurtbewoners en verantwoordelijk voor de realisatie van het buurthuis- doet voor de derde keer mee met de Oranje Fonds Collecte. Dankzij hen is Het Behouden Huis behouden gebleven als cultureel erfgoed voor het dorp.
Het Behouden Huis is een voormalig schoolgebouw uit 1883. Met steun uit de gemeenschap is het gebouw opgeknapt en ingericht als onderkomen voor verenigingen uit de buurt. Vrijwilligers organiseren er allerlei activiteiten voor buurtbewoners, zoals het huisdiner, yoga, schilderen en kinderdisco.
De stichting ’Hart van Oudkarspel’ doet al sinds het begin in 2015 mee aan de Oranje Fonds Collecte en heeft een bovengemiddelde opbrengst.
De Koning is samen met Koningin Máxima beschermpaar van het Oranje Fonds. De collecteweek duurt van 6 tot en met 11 juni.