Bouw zorgcomplex Timorlaan Den Helder wordt gedoogd

Bouw zorgcomplex Timorlaan Den Helder wordt gedoogd. Foto: Archieffoto HDC Media

Redacteur Den Helder
DEN HELDERTimorlaan

Woningstichting mag doorgaan met de bouw van het woon/zorgcomplex aan de Timorlaan, op de plek waar vroeger onderwijsinstelling Nieuwediep stond.

Burgemeester en wethouders gedogen de bouw. Omwonenden hadden bezwaar gemaakt tegen de bouw, omdat volgens hen de verkeerde vergunningprocedure was gevoerd. Zij hebben van de bezwaarschriftencommissie gelijk gekregen. In feite is de vergunning dus van tafel. Burgemeester en wethouders vinden dat er zwaarwichtige redenen zijn om de bouw niet stil te leggen terwijl de juiste procedure wordt gevoerd.

Als het bouwwerk niet voor eind 2012 is opgeleverd, raakt Woningstichting een fors subsidiebedrag kwijt. Bovendien vindt het college het belangrijk dat bouwers, gezien de economische crisis, hun mensen aan het werk kunnen houden. Een derde argument om een gedoogbeschikking af te geven is dat er dringend behoefte is aan zorgwoningen.

Omwonenden kunnen de rechter vragen een bouwstop af te kondigen totdat er een nieuwe bouwvergunning ligt.

Meer nieuws uit NHD

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.