DEN HAAG - De problemen op de snelwegen nemen af. In het midden van het land staan vrijdagavond nog wel veel files, maar ze zijn niet meer zo lang als eerder op de dag. Rond 17.00 uur stond er nog steeds 725 kilometer file, maar drie uur later was dat geslonken tot 100 kilometer.
De grootste problemen doen zich nog voor op de A28 tussen Utrecht en Amersfoort. Over de 20 kilometer tussen de twee steden staat het nog helemaal stil. Op de A12 van Arnhem naar Utrecht staat nog 13 kilometer. Een snelweg, de A4 (Den Haag naar Amsterdam), is bij Hoogmade dicht na een ongeluk.
,,We zijn voorlopig nog niet van de files af. Veel mensen zijn later vertrokken, waardoor het allemaal wat langer duurt. Bovendien ligt er een dikke bevroren sneeuwlaag op de weg, waardoor er nog steeds langzaam wordt gereden'', aldus een woordvoerder van de ANWB.