*

Noordhollands Dagblad - Vier ton voor visie op toekomst
Een toekomtskijkje op Zaan en IJ Gepubliceerd 12 april 2012 23:28 | Laatste update 12 april 2012 23:28

ZAANSTAD - Vier ton per jaar om na te denken over hoe Zaanstad er in 2040 uit moet zien. Addy Verschuren (CDA) vindt het veel te veel geld in een tijd van bezuinigingen

Het Zaanstad Beraad sprak donderdagavond over het Ontwikkelingsplan Zaan en IJ. Met dat plan kijkt Zaanstad bijna dertig jaar vooruit met als voorname doelstelling zevenduizend woningen te bouwen aan de Zaan en het IJ. De kosten van die ontwikkeling komen in een bescheiden uitvoering tussen de honderd en tweehonderd miljoen uit en als Zaanstad er echt werk van maakt zelfs een half miljard. ,,De rillingen lopen mij over de rug’’, zei Verschuren. ,,Waar haalt Zaanstad dat geld vandaan?’’ Wethouder Dennis Straat verwacht dat door nu een goed plan te maken waarin samenhang tussen verschillende gebieden tot stand komt, er een kans is dat investeerders geïnteresseerd raken. En in de tweede plaats verwacht Straat dat door alleen maar het hebben van een plan waarde aan het gebied wordt toegevoegd.

Als bewijs dat het wel nodig is, noemde Straat de fabriek van Brokking in Wormerveer, die nu al dertien jaar leeg staat omdat nooit is nagedacht over wat Zaanstad daarmee zou kunnen.

Naast de twijfelende Verschuren, zijn de grootste fracties voor doorgaan met Zaan en IJ. Zij zien het als een kans om als stad grote stappen vooruit te maken. Hard nodig, vindt Sanna Munnikendam. ,,Vroeger was je zielig als je in Zaanstad ging wonen. We moeten zorgen dat anderen jaloers zijn als je hier woont.’’

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties
Stelling: Vakantiegeld is voor leuke dingen

Vorig jaar gaf de helft van de Nederlanders het vakantiegeld uit aan vakantie. Een kwart zette het geld op de spaarrekening en 15 procent koos ervoor om openstaande rekeningen te betalen, blijkt uit Nibud-cijfers. „Het is verstandiger om eerst je schulden af te lossen en dan pas na te denken over vakantie”, zegt Annemarie Koop van het Nibud. „Maar op de een of andere manier blijkt dat toch lastig. Vakantiegeld is voor leuke dingen, is de opvatting.” Wat vindt u?