IJMUIDEN - Netwerken op je werk kun je via de vrijdagmiddagborrel. Of op recepties wanneer er iemand vertrekt of jubileert. Of bij het koffieapparaat een collega aanschieten en praten over koetjes en kalfjes. Het kan ook sportiever. De Tata Steel Runners smelten verschillende doeleinden tot één.
,Mensen veel laten bewegen na een inspannende dag. Niet zozeer op lichamelijk niveau, maar meer geestelijk. Na een paar stappen voelen de meeste deelnemers zich herboren’’, zegt Cinta Groos.
Al tig jaren begeleidt de Amsterdamse atlete Tata-collega’s bij het hardlopen. Elke woensdagmiddag om vijf uur begint ze met de looptraining vanaf de Tata Steel Academy, vroeger de Bedrijfsschool, aan de Wenckebachstraat. Met in haar kielzog tientallen lopers, van mensen op de werkvloer tot de bovenlaag binnen het bedrijf. Zonder onderscheid. Of het regent of niet: precies op dat tijdstip begint de warming-up, het losmaken van de spieren.
Daarna in voorzichtige draf de Wenckebachstraat over richting het Sluizencomplex, een blokje om via de Noordersluisweg en weer terug naar de Academy.