HEEMSKERK - De capaciteit van de nooddwaterbuffer Noorderveld in de weilanden nabij het kasteel Marquette is onvoldoende. Er komt een uitbreiding in het weiland van ongeveer een hectare.
Het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier denkt bij uitbreiding niet zozeer aan het graven van een tweede grote kuil. Volstaan wordt met het verbreden van twee bestaande watergangen tussen het Steenstrapark en het kasteel.
Het gaat om een behoorlijke verbreding, zegt het hoogheemraadschap. De sloten zjin nu vijf meter breed en ze worden vijftien meter.
Tevens wordt een bestaande sloot in het weiland, achter het Rendorppark, bij de waterberging betrokken als een overloop. De uitvoering, dat wil zeggen het graven, is gedacht in het najaar.
De waterberging treedt bij extreme regenval in werking. Hij moet het overtollige water dat afstroomt uit het duin tijdelijk opvangen en zo gemaal en bebouwde kom van Heemskerk ontzien.
