IJMUIDEN - De familie van de dode arrestant Ishan Gürz (22) uit Beverwijk legt zaterdag een krans bij het politiebureau van IJmuiden.
De krans wordt gelegd bij het politiebureau, omdat hij daar in de cel zou zijn overleden. Officieel is het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk de plek van overlijden.
Zo er meer onduidelijkheid over de dood van de Beverwijker die begin juli vorig jaar als onhandelbare klant werd gearresteerd in een snackbar in Beverwijk.
De familie denkt dat politiegeweld de doodsoorzaak is. Volgens justitie is hij overleden aan hartfalen, eventueel mede-veroorzaakt door cocaïnegebruik. Er zijn nog onderzoekingen gaande. Het wachten is nog steeds op de uitslag.
De kranslegging wordt geen massale demonstratie. Geen ordeverstoringen’’, aldus vader Cengiz Gürz. Het wordt een kleine plechtigheid om 14.30 uur, samen met buurtgenoten, vrienden, familie en enkele politici die zich het lot van de familie hebben aangetrokken.
