*

Noordhollands Dagblad - Wijk wil Alkmaars kanon in Victoriepark houden
De kanonnen voor het Victoriebeeld. Foto JJFoto Gepubliceerd 27 april 2012 23:59 | Laatste update 27 april 2012 23:59

ALKMAAR - Een van de vier kanonnetjes voor het Victoriebeeld uit het gelijknamige Alkmaarse park verhuist in juni naar het Stedelijk Museum. Wijkvereniging SOS1 is niet blij met het voornemen van de gemeente Alkmaar.

De gemeente heeft het museum al toestemming gegeven de 1200 kilo wegende ’minion’ te exposeren in de nieuwe Victoriezaal.

De kanonnen zijn rond 1956 naar het park verplaatst. Daarvoor deden ze, ingegraven, dienst als ’schamppaal’ voor het gemeentehuis aan de Langestraat.

Het museum is blij met de nieuwe aanwinst. ,,We zijn bezig een zaal in te richten die helemaal gericht is op het beleg van de stad. Omdat er nergens in Nederland meer een kanon te vinden is uit die tijd, hebben we de gemeente gevraagd of we een van de kanonnen mogen lenen voor de belegzaal’’, zegt conservator Christi Klinkert van het museum. ,,Bij het kanon komen ook harnassen, kogels, en hellebaarden, die op andere plekken uit het land zijn gehaald.’’

Wijkvereniging SOS1 is minder enthousiast. ,,Raar dat we er zo achter moeten komen. Het ruikt toch een beetje naar achterkamertjes’’, zegt SOS-voorzitter Nico Praat. Die heeft wijkbewoner en raadslid Ben Bijl al ingeseind. Bijl heeft al een oplossing bedacht. ,,Ik maak wel een kanon voor het museum. Natuurgetrouw. Je zal het verschil niet zien. Eind mei is-ie klaar.’’

 

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties
Stelling: Vakantiegeld is voor leuke dingen

Vorig jaar gaf de helft van de Nederlanders het vakantiegeld uit aan vakantie. Een kwart zette het geld op de spaarrekening en 15 procent koos ervoor om openstaande rekeningen te betalen, blijkt uit Nibud-cijfers. „Het is verstandiger om eerst je schulden af te lossen en dan pas na te denken over vakantie”, zegt Annemarie Koop van het Nibud. „Maar op de een of andere manier blijkt dat toch lastig. Vakantiegeld is voor leuke dingen, is de opvatting.” Wat vindt u?