sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

Zaans Museum koopt impressionistisch schilderij

  • Gepubliceerd op 09 februari 2010, 17:05
  • Laatst bijgewerkt op 09 februari 2010, 17:07
Zaandam - 

'Zicht op de Zaan' heet het schilderij dat het Zaans Museum heeft gekocht bij veilinghuis Christie's in Amsterdam. Het is van de hand van de Vlaamse impressionist Franz Courtens (1854-1943) en lijkt heel erg veel op het schilderij 'Moulin en Hollande' (1871) van Claude Monet dat in mei 2000 bij Christie's geveild werd.

Op beide schilderijen zijn de molens in het Oostzijderveld (Het Valdeurpad) te zien. Courtens behoorde in zijn tijd tot een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Belgische schilderkunst.  Voor 'Moulin en Hollande' van Monet werd destijds meer dan drie miljoen dollar neergelegd, het Zaans Museum betaalde G.6000 (inclusief opgeld) voor het grotere 'Zicht op de Zaan' (1.10 x 1.55).

Inloggen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Vakantiefotoalbum Zaanstreek

advertenties