sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

’Hotels uit slop door wellness-center’

  • Gepubliceerd op 10 maart 2010, 23:28
  • Laatst bijgewerkt op 10 maart 2010, 23:29
wijk aan zee - 

Hoteliers in Wijk aan Zee reageren verdeeld op het idee van wethouder Frank Frowijn om in het dorp een wellness-center te stichten. Volgens de wethouder zou daar een positief effect van uitgaan op het toerisme in het dorp.

Frowijn deed zijn uitlatingen deze week tijdens de presentatie van de Regionale Economische Visie, waarin het aanwakkeren van het toerisme in Wijk aan Zee wordt genoemd als beleidsspeerpunt. Een wellness-centrum, zeg maar een grote sauna, zou volgens de wethouder goed zijn voor de hotels. Hij voorzag zelfs dat voormalige hotels die nu buitenlandse werknemers huisvesten, hun toeristische functie weer zouden terugkrijgen.

Inloggen
Reacties
  • Ik vind het nog niet eens een gek idee van de wethouder. Wellicht is het realiseren van een wellness-center een mogelijkheid om Wijk aan Zee weer op de kaart te zetten. Op dit moment oogt het als een verlopen kustplaats in Engeland.

    Geplaatst door rene jansen op 23:40 10-mrt-2010
  • kom je hier wel eens?

    Geplaatst door jandan op 08:34 11-mrt-2010
  • @rene jansen:
    Wijk aan Zee zet zichzelf wel op de kaart.
    O.a. al 12 jaar door het vanuit burgerinitiatief ontstane en gedragen project Cultureel Dorp van Europa, en vele andere dorpsinitiatieven (denk aan Beste Buurtplan).
    Gemeente Beverwijk gebruikt dit project en de betrokkkenheid van de burgers van Wijk aan Zee nu als uithangbord (als het ze uitkomt).

    Over het algemeen is Wijk aan Zee niet 'tegen' van alles (maar ja, dat 'bekt' zo lekker in de pers), maar denken de mensen aktief mee om plannen net iets anders en beter te maken voor de bewoners en hun leefomgeving (ook die buiten de dorpsgrenzen trouwens).

    Over het 'verlopen' gezicht van dit dorp:
    Mede/vooral door initiatief van bewoners is men tot een Beeldplan en Dorpsvisie gekomen, zodat het uiterlijk van toekomstige bebouwing het dorp niet verder vernaggeld, daar waar dit in het verleden helaas wel is gebeurd, maar samenhang blijft vertonen met de bestaande bebouwing.

    Het grappige is dat steden nu beginnen te kijken naar dorpen als Wijk aan Zee, om te zien waarom daar dingen wel lukken, en in steden niet. Vandaar ook het opdelen van steden in buurten/deelraden om de menselijke maat terug te brengen en daarmee de betrokkenheid bij je buren/buurt.

    Overigens is het laatste item dat ik gehoord heb van de gemeente Beverwijk, het opheffen van het vrijliggende fietspad aan de Verl. Voorstraat.
    Zeker ook in het kader van (fiets)toerismebevordering in Wijk aan Zee en aanpak parkeerproblematiek, vooral op drukke stranddagen???

    Geplaatst door ow?? op 15:22 11-mrt-2010
  • @Jandan, ik kom gemiddeld 3 keer in de maand in Wijk aan Zee, ik heb daar schoonfamilie wonen.

    Het is weliswaar dat de inwoners van alles doen ivm de promotie, maar ik blijf erbij dat het verlopen uit ziet. Misschien komt dat ook door de directe nabijheid van Corus. Als de zon schijnt ziet het er leuk uit maar als het treurig weer is dan is het extra somber in vergelijk met bijvoorbeeld Heemskerk.

    Wijk aan Zee heeft in mijn beleving ook een paar publiekstrekkers nodig. Zet er bijvoorbeeld een museum neer over de geschiedenis van Wijk aan Zee met alles wat je over de zee zou willen weten. Dat kan je volgens mij heel mooi uitbouwen. Ook dat Wellness idee van de wethouder is niet verkeerd.

    Geplaatst door rene jansen op 22:43 11-mrt-2010
  • rene jansen op 22:43 11-mrt-2010
    met, zoals jij dat noemt, treurig weer is het nog steeds leuk in wijk aan zee.
    heemskerk is in mijn ogen een saai en lelijk dorp met veel kale dorre nieuwbouw wijken.
    ik heb ook bewust gekozen om hier een huis te kopen.
    het dorp trekt veel publiek, kijk maar naar afgelopen zondag, of het schaaktoernooi.

    Geplaatst door jandan op 23:11 11-mrt-2010
  • Hallo Jandan, ik denk dat als je ergens met plezier woon je anders tegen dingen kijk dan een buitenstaander. Wijk aan Zee moet het denk ik deels van toeristen hebben en dan moet je er denk ik anders tegen aan kijken. Als buitenstaander kijk je er anders tegen aan. Dat het dorp veel publiek trekt dat geloof ik wel, maar ik ben van mening (net zoals de wethouder) dat het een beetje meer moet worden.

    Dat je zelf gewoon lekker woon in Wijk aan Zee is alleen maar positief te noemen.

    Geplaatst door rene jansen op 23:45 11-mrt-2010
  • rene jansen op 23:45 11-mrt-2010
    waar het mij ook om gaat is de sociale samenhang hier.
    ik heb 50 jaar in de polder gewoond, ik woon hier nu een paar maanden en ken hier nu al meer mensen dan in mijn vorige woonplaats.

    Geplaatst door jandan op 23:58 11-mrt-2010
  • Beste Jandan, ik geloof gerust dat de sociale samenhang heel hecht is in Wijk aan Zee. Dat hoor ik van mijn zwager ook. Maar waar het mij dus omging was een verdere promotie van het toerisme in Wijk aan Zee.

    Geplaatst door rene jansen op 20:09 12-mrt-2010
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Vakantiefotowedstrijd Kennemerland

Wandelen in Noord-Holland

Luchtfoto's Kennemerland

Fotoalbum Havenfestival

advertenties