sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

Handelaren woedend over dood collega

  • Gepubliceerd op 21 juni 2009, 23:58
  • Laatst bijgewerkt op 22 juni 2009, 10:26
beverwijk - 

Handelaren op de Beverwijkse Bazaar zijn woedend en geschokt door het overlijden van een van hun collega's tijdens een politiecontrole.

De controle vond zaterdagmiddag plaats. De politie meldt dat tijdens de actie nabij een buitenstal op de Ringvaartweg opeens 'om onbekende reden' een man wegrende in de richting van de hallen 21 en 23. Hij kwam niet ver: door een hartaanval zakte hij buiten in elkaar. Hulp van een toegesnelde agent mocht niet baten.

Handelaren melden iets heel anders. De controle vond volgens hen plaats in de Computermarkt. De handelaar, afkomstig uit Afghanistan, zou door de FIOD zijn aangesproken op de verkoop van beschrijfbare dvd's sterk onder de normale winkelprijs. Tijdens het gesprek met de FIOD zou de man in elkaar zijn gezakt in zijn winkel. De controleurs zouden daarop niet hebben ingegrepen, waardoor de man - die een fatale hartaanval kreeg - uiteindelijk is gestorven.

Handelaren zijn zondag naar het marktkantoor geweest om hun woede over de gebeurtenis te uiten. Tot ongeregeldheden is het niet gekomen.

 

Inloggen
Reacties
  • Naast het overlijden van de man is het meest verontrustende aan dit bericht de leugens van de politie.
    Ongelukken kunnen gebeuren, je kunt je zelfs nog voorstellen dat de ambtenaren dachten dat het in elkaar zakken van de man een afleidingsmanoeuvre was, hoewel dat al zeer onproffesioneel zou zijn.
    Maar liegen over de ware toedracht is het ondermijnen van het vertrouwen in de politie.
    Al;s zoveel handelaren gezien hebben dat deze toedracht niet waar is, moet ik de politie dan nog geloven als er geen getuigen bij zijn?

    Geplaatst door eskimo op 10:12 22-jun-2009
  • Eskimo: ben jij getuige geweest? Zo nee, hoe weet jij dan dat de politie diegene is die liegt?

    Geplaatst door moosje op 10:18 22-jun-2009
  • De controleurs hebben vast en zeker de wedstrijden van Egypte bekeken hebben en gezien hebben dat de keeper dmv een showtje de boel probeerde te flessen :)


    @eskimo: Ik zie hier niet een leugen om eigen bestwil van de politie. De politie zegt: Hij rende weg en zakte in elkaar. De handelaren zeggen: Hij zakte tijdens het gesprek in elkaar. Welke van de twee het ook mogen zijn, de politie kan hier de schuld niet van aangerekend worden.

    Geplaatst door Gold Striker op 10:21 22-jun-2009
  • Misschien zou de betrokken Afghaan ook zónder controle wel een fatale hartaanval gekregen hebben @eskimo. Wie zal 't zeggen?
    De politie heeft er geen belang bij te liegen. Uit het artikel is nl. op te maken dat de handelaren ook niet ontkennen dat er een controle is geweest. Zoals gebruikelijk zal de waarheid wel weer eens ergens in het midden liggen.

    Geplaatst door Piet Apegras op 10:27 22-jun-2009
  • @moosje, Die handelaren hebben er geen enkel belang bij om de situatie anders te beschrijven dan de waarheid. Dit is niet iets waar omstanders, vooral meerdere tegelijk, over zouden liegen.

    @Piet Apegras, Het gaat niet over die controle, maar dat de politie zegt dat de man wegrende richting de hallen en de handelaren zeggen dat hij in de computermarkt inzakte.
    Dat zijn twee tegenstrijdige verhalen waarbij het me moeilijk lijkt dat de waarheid in het midden kan liggen.

    Geplaatst door eskimo op 10:35 22-jun-2009
  • Ze waren met een normale controle bezig, toen deze man zich uit de voeten maakte. Deze man is met succes gereanimeerd en alsnog in het ziekenhuis overleden. Waarom zou de politie hierover liegen??

    Geplaatst door -DUTCHIE- op 10:35 22-jun-2009
  • Goh, ik heb net een paar weken geleden nog 100DVD's (Philips, E22,--) en 100CD's (Philips, E17,--) gekocht. Ik denk dat het bij hem was. Hij verkocht ook CD hoesjes met een labeltje van Boots Photo CD er in.

    De prijs was inderdaad zeer voordelig. Vermoedelijk 'eigen' import en dan bespaar je al snel E3,-- aan Bumaheffing en E4,-- aan BTW per spindel van 100stuks. Dat is lekker concurreren.

    Verder kunnen ze wel verhaal willen halen op het marktkantoor, maar ze kunnen beter verhaal halen aan de Robonsbosweg in Alkmaar bij het belastingkantoor aldaar.

    Geplaatst door JeWeetWelWie op 10:36 22-jun-2009
  • Er staat dat die man weggerend zou zijn, dat is makkelijk te achterhalen. De hele bazaar hangt stampvol met camera's (dankzij de juwelenroof een paar jaar terug) en dan moet er iets gefilmd zijn.

    Geplaatst door JeWeetWelWie op 10:38 22-jun-2009
  • Eskimo: Meet zoveel mensen als getuigen zou de politie moeilijk kunnen liegen denk ik. En daarbij; wat voor reden zouden ze hebben om te liegen? Er was een controle en de man stierf ter plekke aan een hartaanval. Controles op de Bazaar horen erbij en zijn ook gezien het verleden hard nodig. Dat die man nou dit overkomt is niet de schuld van de politie of de FIOD. Schuldige is een slecht werkend hart.

    Geplaatst door moosje op 10:43 22-jun-2009
  • @Eskimo, De enige die hier bezig is om het vertrouwen van de politie te ondermijnen, ben jij.
    Ik vraag me af waar jij was toen het gebeurde. Ik betwijffel ten zeerste of jij een getuige uit de eerste lijn bent, maar slechts snel met een zeer ongefundeerde beschuldiging richting de politie.

    Laten we eerst het resultaat van het onderzoek afwachten en de betrouwbare verklaringen van eerste lijns getuigen, en dan onze conclussies trekken.

    Geplaatst door duikelaar op 11:06 22-jun-2009
  • JeWeetWelWie op 10:36 22-jun-2009
    verhaal halen in alkmaar is in 99% van alle keren zinloos, het zijn en blijven ambtenaren.

    Geplaatst door jandan op 11:21 22-jun-2009
  • Trieste gebeurtenis waar mi niemand iets aan kan doen. Dit soort incidenten (mensen die overlijden door hartfalen) gebeuren dagelijks; in verzorgingstehuizen, op het voetbalveld en dus ook in de bazaar. Uiteraard moet er weer een zondebok aangewezen worden maar dat geeft voor mij alleen maar aan dat men op de een -1 of andere manier de aandacht niet op zichzelf willen vestigen.

    Daarbij, wat is nou feitelijk het probleem? Kennelijk dat ze niet snel genoeg hulp boden? Ik kan me voorstellen dat je even denkt; 'tuurlijk', mensen krijgen namelijk niet dagelijks voor je neus een (fataal) infarct.

    @Eskimo, hoofd en bijzaken scheiden lijkt me zo. Maakt het (bijv voor de doodsoorzaak) ook maar iets uit of hij terstond of na 10 meter in elkaar zakte en kwam te overlijden? Nee.

    Geplaatst door Rainbow op 11:27 22-jun-2009
  • Als je hart problemen hebt, is dat een zwakke schakel. Je zult problemen ondervinden als je schrikt. Dat kan in het verkeer zijn, aan de telefoon na horen slecht nieuws, na een ruzie of na het schrikken bij een gesprek met de FIOD.

    Het valt me op dat het de laatste tijd gewoonte wordt om als grote groep, met veel emotie, als een kip zonder kop op te komen voor de mensen uit die groep, zoals de PVV aanhangers, de orthodox christelijken, de extreme atheïsten, de extreme moslims, de turkse vliegtuig slachtoffers, hechte dorpsbewoners, etc...

    't gaa nie goe met al die groepjes! Dat is geen samenleving maar een apartleving.

    Geplaatst door Larstig op 11:55 22-jun-2009
  • @JWW "het zijn en blijven ambtenaren" Heb je iets tegen de overheid (VVDer/PVVer?) of heb je iets tegen controleurs? Zijn particuliere/commerciële controleurs soms "beter"?

    Geplaatst door Lezer2 op 12:32 22-jun-2009
  • @Larstig, klopt als een bus. Het probleem schuilt 'm in het gevaar dat dit soort groepjes kunnen veroorzaken. Samen sterk maar niemand die uiteindelijk weet waar het om gaat omdat ze elkaar allemaal napapegaaien.

    Kijk naar die buurtbewoners van die man die van x hoog naar beneden sprong na een politie inval. Een -1- begint er te schreeuwen en voor je het weet heb je rellen, gewonden en meer van dat soort ellende. Helaas is er van al die meelopers in die groepjes niemand (blijkbaar dan) die even nadenkt en afvraagt waar zde nou eigenlijk mee bezig zijn...

    Geplaatst door Rainbow op 12:36 22-jun-2009
  • Zolang die man niet is doodgetaserd valt de controledienst niet veel te verwijten. Als ie geen hartaanval van dit incident had gekregen dan had het een dag later tijdens een voetbalwestrijd gebeurd.

    Geplaatst door Jack. op 12:54 22-jun-2009
  • Kijk naar de reacties bij die wilde wildplasser... van hetzelfde niveau.

    Geplaatst door moosje op 12:54 22-jun-2009
  • zelfs als je voor je vrouw die belastingambtenaren bezoekt met de simpele vraag "Hoe moet dit 1-regelige briefje nu precies geïnterpreteerd worden" sturen ze je weg want je hebt geen schriftelijke machtiging! Zootje DORRE ambtenaren. Klagen óf bij het managementsteam óf bij de Nationale Ombudsman is dan nog mogelijk.

    Geplaatst door Piet Apegras op 13:00 22-jun-2009
  • @Lezer2 op 12:32 22-jun-2009: Pardon???

    Die opmerking was van iemand anders (de opmerking van 11:21 dus).

    Ik zei dat ze beter bij de Belastingdienst konden gaan klagen dan bij de directie van de Bazaar. Verder zei ik helemaal niets!

    Geplaatst door JeWeetWelWie op 13:01 22-jun-2009
  • En nou is maar de vraag waar je meer een hekel aan hebt:
    Een Afghanistaan of een politieagent.

    Geplaatst door Noordeling op 13:02 22-jun-2009
  • De wildplassers verschuilen zich achter de rede dat je niet kunt stoppen met plassen. Dit uiterst kortzichtige zelf verzonnen argument doet de hele kudde opleven en de kopstoot naast pa en op afstand houden humeurige menigte valt in het niet.

    Geplaatst door Larstig op 13:03 22-jun-2009
  • @JeWeetWelWie. Sorry. Die anti-overheid opmerking kwam van Jandan .
    Waarom wildplasters meestal met rust gelaten?

    Geplaatst door Lezer2 op 13:09 22-jun-2009
  • k zie geen reden om de rapportage van de autoriteiten in twijfel te trekken

    Geplaatst door jan jonkheer op 13:10 22-jun-2009
  • @Noordeling op 13:02 22-jun-2009: Hangt ervan af of het een aardige of onaardige Afghaan of aardige of onaardige politieagent is.

    Geplaatst door Larstig op 13:11 22-jun-2009
  • Ziet er naar uit als een gevalletje "jammer maar helaas". Ik begrijp dan ook niet helemaal waarom als die handelaren zo boos zijn. De politie deed haar werk en de man ging dood. Ik zie nog niet direct het verband. Of zijn die handelaren bang dat ze binnenkort zelf ook onderzocht worden vanwege een verdenking van diestal, heling of ander zaken die het daglicht niet verdragen?

    Geplaatst door Jeroen op 13:15 22-jun-2009
  • Ik zat er al op te wachten.. Meneer overlijdt en de politie heeft het weer gedaan.

    Geplaatst door Snipes78 op 13:23 22-jun-2009
  • @Jeroen op 13:15 22-jun-2009: Er wordt niet zoveel gejat spul meer verkocht.

    Het is meer een kwestie van 'parallelimport'. Hierbij worden invoerrechten, BTW, accijnzen en heffingen om concurrentietechnische redenen nog wel eens vergeten. De oude naam was immers niet voor niets 'Zwarte Markt'

    Geplaatst door JeWeetWelWie op 16:12 22-jun-2009
  • Misschien hadden de handelaren op de Beverwijkse Bazaar nog geld van hem tegoed en zijn ze dáárom zo gefrustreerd, weet je veel.

    Geplaatst door Piggelmee op 16:19 22-jun-2009
  • Als ik ze in Duitsland of elders bestel komen ze voor zelfde prijzen Nederland binnen dus dit is ook grijze import.

    Gezien de omzet die zij met 100 stuks halen en gewone winkels soms voor 25 of 50 hetzelfde of meer vragen dus waarom mag dit niet.
    Vrij verkeer binnen Europa en door domme heffingen moet ik dus voor de Linux DVD of CD die ik uit wil delen ook heffing betalen?
    Ook voor een Backup die zakelijk noodzakelijk is worden ze gebruikt (liever RW) dus gezien de prijsverschillen is controle mogelijk.

    Door deze manier van controleren als Razzia verplaats je de handel want ook de snackbar verkoopt deze spindels en dat is bepaalde dagen/uren ophalen na bestelling.
    Dus hoe pak je deze dan?
    Ook bezorgen via Pizza Phone is voorgekomen als bijverdienste voor deze bezorgers....
    Dus 101 en keurig zonder meerprijs thuis en die nr 101 wel tijdig opeten...

    Geplaatst door Tsiburaska op 16:29 22-jun-2009
  • Deze meneer is wel degelijk gereanimeerd. De handelaren op de Bazaar vinden het nodig bij alles wat er gebeurt, hoog van de toren te blazen zonder enige reden. Natuurlijk is het verschrikkelijk maar hier kon niemand iets aan doen.

    Geplaatst door meeprater op 17:02 22-jun-2009
  • @JWWW, mogelijk minder gestolen spul maar het soort "parallele import" waarover je spreekt is niet inder illegaal. Feit blijft dat die hele markt direct en indirect verantwoordelijk is voor veel crimineel gedrag.

    Als je hart niet tegen het soort spanningen kan die dergelijk gedrag met zich meeneemt, moet je er niet aan beginnen. Zoals ik reeds eerder schreef, bij gebrak aan enig bewijs van directe betrokkenheid van de politie bij zijn dood gewoon een geval helaas, pindakaas.

    Geplaatst door Jeroen op 17:06 22-jun-2009
  • Vanaf nu maar voorafgaande aan elke controle bij wie dan ook een medische verklaring ter inzage vragen?

    * Goh, meneer: mag ik u wat vragen? Ik ben voornemens uw handel hier op de markt te controleren maar zou voorafgaande graag even uw medisch dossier ter inzage overlegd hebben... en:
    * Dingdong de bel, hallo, voordat we hier bij uw drugspand binnen vallen willen we graag even van u weten of u voornemens bent eventueel van het balkon te springen, Indien het antwoord hierop bevestigend is zullen we er maar vanaf zien... en:
    * Goedenavond meneer, wij willen graag, als het u uiteraard niet ernstig ontrieft graag een alcoholtest bij u afnemen of staat u ons liever niet te woord omdat u graag nog even een fietser de slot in wil rijden?

    Erg naar voor die man op de bazaar maar hiervan enige overheidsdienaar de schuld geven gaat vanzelf helemaal nergens over.

    Geplaatst door Mr.Hyde op 17:53 22-jun-2009
  • Mr H :-)

    Geplaatst door Jeroen op 18:02 22-jun-2009
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Vakantiefotowedstrijd Kennemerland

Wandelen in Noord-Holland

Fotoalbum Havenfestival

Luchtfoto's Kennemerland

advertenties