Bijna honderd supermarkten in Noord-Holland zijn naar de Raad van State gestapt vanwege de plicht voor al hun open koel- en vrieskasten in de winkels deuren of plastic gordijnstroken te plaatsen. De eis wordt op 31 december 2009 van kracht tenzij de Raad van State ingrijpt.
Met het permanent afdekken van de kasten, wordt veel energie bespaard. Deze koel- en vriesmeubelen slokken zestig procent van het elektriciteitsverbruik van een supermarkt op.
De Milieudienst IJmond en de gemeente Amsterdam vinden dat Albert Heijn, Dekamarkt, Vomar, Deen en de Aldi veel te lang doen over de maatregelen.
Om die reden legde de milieudienst een nadere eis op. Voor 2010 moeten alle open kasten zijn afgedekt.
De aangeschreven supermarkten vinden het te snel gaan. Albert Heijn zegt voor het aanpassen van elk levensmiddelenmeubel 1764 euro kwijt te zijn. De concerns en franchisenemers vroegen de Raad van State vandaag rekening te houden met de investeringen en de terugverdientijd. Uitspraak volgt.

