Boetes voor roken in café Swaf ongegrond
Gepubliceerd op 08 september 10, 13:20 Laatst bijgewerkt op 19 november 10, 06:26HOORN - Café Swaf in Hoorn heeft ten onrechte driemaal een boete gekregen omdat er werd gerookt in die kroeg. Dat advies heeft de commissie bezwaarschriften van het ministerie van VWS uitgebracht aan de minister
Swaf had in totaal vier boetes van 300 euro gekregen na controles door de Voedsel en Warenautoriteit. Eigenaar Nico Danenberg maakte viermaal bezwaar, waarvan een keer te laat. Die boete moet vooralsnog wel worden betaald.
Volgens Danenberg heeft hij een eenmanszaak, maar staan er ook schoonmakers op de loonlijst. Een 'juridisch niemandsland', waar nu een voor hem positief advies in is gegeven. In eenmanszaken mocht op basis van een uitspraak van de rechtbank in Leeuwarden al worden gerookt.
Danenberg heeft lang op de uitspraak moeten wachten; de hoorzitting voor de commissie was in december 2009.
