sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

Archeologen starten onderzoek in tuin SMC

  • Gepubliceerd op 30 juli 2010, 17:46
  • Laatst bijgewerkt op 30 juli 2010, 17:51
Enkhuizen - 

Archeologen starten maandag met onderzoek in de tuin achter het Sociaal Medisch Centrum in de Vijzelstraat van Enkhuizen. Drie weken later volgt onderzoek op het parkeerterrein in de Vijzelstraat tegenover het SMC.

Er worden proefsleuven gegraven waarin gekeken gaat worden. Het werk wordt uitgevoerd door de regionale archeologische dienst. Op 7 september dient het kort geding dat bewonersvereniging Onze Zorg heeft aangespannen om de kap van totaal 55 bomen op het terrein tegen te houden.

Inloggen
Reacties
  • Ben benieuwd wat ze daar gaan vinden! Zoiets is altijd interessant, en het is ook nog eens binnen de grenzen van de binnen-binnenstad!

    Geplaatst door Hans Langbroek op 19:26 30-jul-2010
  • o jeetje zeg, vinden ze straks skeletten, en afgezaagde benen en armen, nou dat wordt nog al wat, deze soap gaat maar door, dan zijn het de bomen, logisch er moet zuurstof geproduceert worden in de binnen stad, dus die kunnen nooit weg, en op het aangelegde parkeerterrein, stonden huizen zover ik mij kan herinneren, en een steegje, wat er nog is, wanneer stoppen ze met deze soap, het is wel nu toch duidelijk dat de bewoners helemaal niet willen dat er iets gedaan wordt , laat het SMC nu gewoon staan, laat dat wat verbouwen in de zin dat het aatrekkelijk genoeg is om te kunnen huren, en jaag de nijs met pek en veren de stad uit, en haal de bruggen maar omhoog.

    maar nee dat is een onderdeel van de politiek, de partij die de meeste stemmen heeft behaald op de laaste dag uitschakelen, om zo op de achtergrond in de achterkamers , weer het oude bestuur, en wethouders weer op hun plek te zetten.
    Zo is alles weer rond, en kan de soap blijven voortduren.

    Geplaatst door uma clairjoie op 01:01 31-jul-2010
  • Ja Uma, ik had inderdaad eerder ook al begrepen dat jij smachtte naar een VVD-PVV kabinet omdat je uit principe vond dat winnaars behoren te besturen.
    Maar zo werkt het niet in democratie. Degene die een bestuur/regering kan formeren bestuurt formeert.

    Daarnaast de vraag: noem eens een voorbeeld van iemand die belangstelling zou hebben om het SMC "gewoon wat te laten verbouwen"? Iemand moet er nu eenmaal wél iets aan kunnen verdienen, niets is gratis in dit land.
    Met "gewoon wat laten verbouwen" lost men niets op waar het SMC voor nodig gevonden wordt én daar kan niemand van leven.

    Geplaatst door Hans Langbroek op 09:13 31-jul-2010
  • kijk kijk nu komt de aap uit de mouw!!! volgens mij kunnen er wel degelijk appartementen in het bestaande gebouw geraliseerd worden !!! en dan hou je nog 2 verdiepingen over voor de zorg diensten!!!!
    maar ja dan kan de project ontwikkelaar geen miljoenen verdienen,,de arme ziel,,,,
    hoeveel gekker wordt het in enkhuizen nog??????

    Geplaatst door john op 11:35 31-jul-2010
  • John, welke aap komt uit welke mouw?
    Het punt is dat alles geld kost, en dat geld dat je ergens voor nodig hebt ergens vandaan zal moeten komen.
    In deze tijd, met de huidige sturingen vanuit de landelijke en Europese overheden, met de financiële mogelijkheden die kleine gemeentelijke overheidjes als die van Enkhuizen hebben, is er nauwelijks realistisch te overwegen zorgcentra op een andere manier financieel mogelijk te maken dan door projectontwikkelaars te betrekken in dit soort ontwikkelingen.

    Of dat gezien vanuit politieke basisprincipes die je kunt hebben leuk is, is een tweede. Maar we hebben als Enkhuizers wel te maken met de realiteit zoals die nu is.
    Ja, dat is in een aantal opzichten jammer te noemen. In ieder geval vanuit mijn politiek-ideëele achtergrond vandaan.

    Geplaatst door Hans Langbroek op 11:45 31-jul-2010
  • tja hans de project ontwikkelaar werkt gratis en verdient er niets aan de goede man ( fijn dat er nog filantropen zijn )
    Maar nu weer even over de opgraving!!! vind ik toppie je weet nooit wat er boven komt ( mischien het snouck van loosen spook dat de gemeente ff op hun grijpvingers komt tikken ) :-)

    Geplaatst door john op 12:49 31-jul-2010
  • Was niet van plan er woorden aan vuil te maken maar @Hans: natuurlijk was het hier wel zo dat de partij die na de grootste partij zou mogen formeren, met eigenlijk niemand anders dan de oude kliek. Om even jouw landelijke analogie te trekken: nu VVD geen meerderheidskabinet kan formeren, mag de PvdA het nu proberen toch? Mss. kunnen ze dan -net als hier VVD/D66- vervolgens de keiharde wens om een stabiel bestuur vervolgens laten varen en zelf een minderheidscoalitie voor te stellen. Maar eerlijk is eerlijk, dat het zo gaat, komt natuurlijk door "gedoogsteun" CU/SGP en.....Groenlinks...rechts. He, da's toch jouw partij? :-O

    Geplaatst door cbokhove op 20:39 31-jul-2010
  • Feitelijk heb ik dat formatieproces nauwelijks tot niet gevolgd zoals je weet @Christian, behalve via de krant en hier en daar een site waar er over in discussie gegaan werd. Mijn positie binnen NE is gewoonweg niet op dusdanige hoogte dat ik bij dat soort besprekingen betrokken ben, laat staan dat ik daaraan mee zou kunnen of mogen doen.
    Ieder zijn plaats op deze wereld, en zo hoort dat.

    Geplaatst door Hans Langbroek op 23:29 31-jul-2010
  • Maar ik ben wel heel benieuwd wat voor een vondsten er gedaan worden straks op het terrein van het SMC!

    Geplaatst door Hans Langbroek op 23:30 31-jul-2010
  • Hans Langbroek , mooi gezegd allemaal, kan je zien dat u in de politiek zit, ik ben in dat een buitenstaander, .
    " met wat gewoon wat laten verbouwen" pakt u mij , op de uitdrukking, maar ik probeer nog normaal iets te beantwoorden , nu moet ik echter nadenken in hetgeen ik ga verwoorden, laat ik het het anders stellen en zeggen, waarom heeft de gemeente niet eerst gepraat met de huurders van het SMC, en vandaar uit iemand aantrekken, om hetgeen de huurders wensen.
    Door alle comotie, door het De Nijs te gunnen , en het gebouw te verbouwen en ook zorg te dragen voor een explotatie wat genoeg inkomsten op kan leveren, is het De Nijs gegunt op het pand te verbouwen.
    Vreemd is het dat de huurders, meer zich hadden in hetgeen De Scholtens groep aan de huurders voorlegde, die wilden WEL met die plannen accoord gaan.
    En vanaf die tijd, is 2 jaar alweer aan de gang is alles op zijn kop gezet, nog steeds niks gebouwd/verbouwd, en ga zo maar door, een kat in het nauw maakt rare sprongen, dan de burgers een nieuw voorstel doen, het nieuwe SMC zal op de plek komen van het oude postkantoor, wederom niet goed gecommuniceert met de nu de bewoners om het gebouw van het oude postkantoor.
    Wederom een prodedure laten opstarten door de eigenaars van de huizen ronddom het nieuw aan te leggen SMC, waarom al die onzorgvuldigheid daarin heer Hans Langbroek.

    U moet dat weten, waarom zoveel uitstel, en waarom niet aan de andere projectontwikkelaar gegunt waar de mensen die gebruik maken van het SMC wel mee konden leven,waarom toch altijd die nare omslachtige weg blijven volgen, waarom die starheid daarin, waarom kan er nu niet eens iets wat niet zo lastig was, ontaarden in een ware soap?
    O ja was het vergeten macht en prestige en wie kan zich daarvoor op hun borst slaan?

    waarom al die rare bokkesprongen, en ga zo maar door, o ja , " gewoon wat laten verbouwen" moet eigelijk gemontiveert beantwoord zijn, en niet elke woord op een weegschaal leggen , u snap donders goed wat ik bedoel, een pand van historische waarde in enkhuizen, dient ook als zodanig beschouwd te worden, generatie's ouderen en mensen die gebruik maken van het SMC zijn niet ontevreden over het gebruik, maar ik kan voorstellen dat er wel heel wat zaken verandert moeten worden , gezien de toekomst van het gebruik van een goed gerunt SMC.
    Ja dat kost ook veel geld, het parkeerprobleem, kon opgelost worden, door een andere ingang aan te leggen , en een deel van het sijbrandstplein , zo nodig een parkeerterrein aan te leggen, de " villa" zo het genoemd wordt en onderdeel van het snouck van loosen ziekenhuis, wat later het zusterhuis was geworden, dat had daarvoor kunnen wijken, dus plat maken, inclusief het zusterhuis, en daar op die plek hadden ze ook genoeg ruimte kunnen maken voor een parkeerterrein, en mischien zelf zover tot aan het binnen gelegen " linnen kamer" bij u bekend als een huis binnen op het terrein , die daar is gevestigd, dat hoefde niet gesloopt te worden, maar tot daar aan toe had een redelijk parkeerterrein kunnen komen.

    Dat het gebouw zelf aan de nodige opknap beurt toe zou zijn geweest, zal zeker wel zo zijn, dat had ook kunnen gebeuren door het gebouw, waar vroeger de " linnenkamer" was, erbi jbetrokken kunnen worden, dat gebouw had middels een overkapping, erbij getrokken kunnen worden, waardoor de oppervlakte, enorm veel groter was geworden, en gezien een parkeerterrein tot aan dat gebouw tot een mogelijkheid had behoort, was het ook toegangkelijker voor bezoekers, stel iets voor, het dministratie gebeuren wat daar afgehandelt kon worden,
    De ingang via de serre van de eerste klas afdeling, u zult denken tjee zeg waar ligt dat nu, maar ik verwijs u dan maar naar " oud enkhuizen" waar u ook foto's kunt bewonderen , hoe het indertijd in elkaar stak, was een prima doorgang kunnen worden , voor met name rolstoelgebruikers.

    Maar nee hoor, het hele gebied en oppervlakte en dan wel elke centimeter moet maar gebruikt worden, voor huisvesting voor de ouderen, hé dat is ook appart te noemen, waarom bouwen ze geen nieuwe bejaarde huis, of verzorgingshuis als het binnen de muren moet komen van Enkhuizen, op de plek van het oude postkantoor, je koopt de paar mensen die daar wonen eruit, en je kan tot aan de westerstraat een heel groot bejaarden/verzorgingshuis bouwen, haast heeft het niet voor de ouderen, die moeten maar even blijven zitten waar ze zijn, niet weer een "de vest" gebeuren waar alle bewoners voor lange tijd naar andere locatie's moesten , en pas na lange tijd werdt er uiteindelijk eens gebouwd , velen hebben die verbouwing niet overleeft die daar hebben gewoont,

    Maar ik wijk af, en niet voor de eerste keer.
    Kunt u aangeven waarom het SMC verbouwd moest worden?
    Wie waren de voorstanders daarvan?
    Wie heeft de ingeleverde berotingen van de projectontwikkelaars mogen inzien, en wie hebben dat goedgekeurt?
    Waarom wordt er zo mistig over gedaan over het ontbindingscontract als De Nijs niet het gebouw naar eigen indeling kan bouwen, dat is een enorm hoog afkoopsom namelijk.
    waarom mag niemand daar iets van af weten?

    waarom wordt er eigelijk bij elke plan van de gemeente niet eerst zelf goed gekeken over de mogelijke haalbaarheid daarin, en wat zijn de wensen van de gebruikers van zo'n pand?
    En ga zo maar door.

    Ik zou als voorbeeld wensen dat " De Doelen" in het doelen laantje, weer in de oude glorie hersteld dient te worden, daar had als voorbeeld een grand cafe restaurant in gekunt, zoals ook in andijk in de oudste kerk door Scholtens " wat" verbouwd, een bestemming kreeg, en waar de fam. Mijers, het aangeboden kregen om daar een grand cafe restaurant in de beginnen.

    zo dat ook met de " oude Doelen" had kunnen gebeuren, weet u trouwens hoe mooi dat gebouw was indertijd heer Hans
    Langbroek?

    Ik denkt het zelf van niet namelijk, daar werdt ook regelmatig gebruik van gemaakt door toneelverenigingen, kleine concert verenigingen, en dat alles had later ook te maken met o.a de " boerenleenbank" , wat aan de overkant gelegen ligt in de " boerenhoek".

    Nee slopen waar maar te slopen valt.

    En zo ik iets begrijpt ben u van de groen partij, dus u bent een grote voorstander van alle bomen die achter het SMC gepland zijn, dat het daar ook blijft staan, maak u zich daar maar hard over, toon u ware aard als "groene partij" zou ik zeggen, bomen zijn nodig om ook zuurstof aan te maken, dus wat let u, om u als partij aan een boom vast te ketenen, zoals geen pace dat regelmatig doet, maar tja stel je voor zeg dat je nat wordt.

    Maar als u dat doet, schudt u niet " alleen" aan een boom, maar dan worden de mensen weer wakkeer, en kan zelfs zover gaan dat het een landelijke bekendheid kan krijgen als je zo'n actie goed voorbereidt, dan bent u als " groene partij" goed bezig.
    Dat de andere gezagdragers met hun achterkamer politiek dat niet leuk vinden is nog te zacht uitgedrukt ,

    En dat ik de landelijke politiek er even bijhaalt, inzake vvd, cda, en gedoogsteun van de pvv, tja is in 100 jaar nog niet eens voorgekomen zo'ns samenstelling, maar als je de drie heren ziet, glunderen, als ze weer een " informele" bespreking hebben gehad en naar buiten stappen, en nog steeds nagluderen, dan snap u wel wat ik bedoel, dat de partij met de meeste stemmen, het voortouw dienen te krijgen, maar dat is andere koek, zo ik nu wel gezien heb, de partij waar de mensen uit Enkhuizen op hebben gestemd, hebben de andere grote partijen in enkhuizen zo laten werken dat het een onmogelijke situatie zou worden, en dat is aldus ook geschied,
    Noemen ze dat nu macht en prestige heer Hans Langbroek? u dient dat te kunnen weten lijkt mij?

    en dat er nu Archeologen de tuin gaan onderzoeken lijkt mij heel logisch , daar als u ook de gegevens van " oud enkhuizen" erbij haalt, kunt zien dat de plek waar het Snouck van loosen ziekenhuis op een plek is gezet, net binnen de vesting van de stad Enkhuizen, de Noorderweg had namelijk ook een Noorderpoort zo U mischien weet, zo niet toch even " oud enkhuizen" wat beter bekijken, handen af van het SMC zou ik zeggen,
    Verbouw dus grondig zo'n SMC, en een ieder haalt er zijn winst uit, per slot van rekening heeft in het verleden niemand van de gemeente Enkhuizen daar een cent aan hoeven uit te besteden, dat is geschonken door de zusters Snouck van Loosen, en die onderhielden ook de gebouwen, geen gemeente die daar aan kon komen in die tijd.

    Nu zegt u draait alles om de winst?
    De winst kunt u anders zien lijkt mij, en dat is de winst van het behoud van enkhuizen als kleine stad, en waar u trots op dient te zijn, bij zulke gebouwen in ere te herstellen, of zo u wilt zodanig grondig te verbouwen dat een ieder daar mee kan leven, en toch behouden blijft voor de stad Enkhuizen.


    Geplaatst door uma clairjoie op 03:12 01-aug-2010
  • uma clairjoie op 03:12 01-aug-2010

    Uma, ik ga met je mee, zie ergens in deze krant de pagina over bomen die moeten verdwijnen.

    Ben bang Uma, dat het genomen besluit onomkeerbaar is, jammer.

    Geplaatst door pauline op 15:38 02-aug-2010
  • dank je @pauline, maar ik weet nu al dat velen mijn stukje niet meer lezen daar het vaak te lang is.
    Maar aardig om aan te geven, en ja de bomen dat had ik ook gelezen, maar de gemeente moet een kapvergunning afgeven , moet dus duidelijk kunnen aangeven waarom er zoveel bomen uit de binnen stad gekapt moeten worden, als daar kastanje bomen in staan , is dat een boom die beschermd is, maar tja wat de gemeente wil is duidelijk, winst maken en vals spelen, zelfs andere politieke partijen, mond dood maken , om ver een woord iets over te zeggen over hetgeen er gebeurt met het het SMC, het is regenten politiek aan de top, hoe kan je nu in deze tijd mensen of partijen hun monden snoeren? en waarom ? dat doe je vaak om wat te verbergen, een hele foute opstelling van de bestuurders van Enkhuizen, een bestuur onwaardig, en welke voorzitter laat dit zo maar passeren , dat noem ik geen juiste beslissing, maar een ding weet ik wel, het is een grote beerput geworden, en er worden nog heel wat kalveren nog gedumpt om die beerpunt dicht te houden.

    Geplaatst door uma clairjoie op 01:00 03-aug-2010
  • Het is oude koeien uit de sloot halen, maar het is een waarheid als een koe. Rondom de erfenis van Margaretha Maria Snouck van Loosen is al heel wat gefraudeerd. Een nazaat heeft het een en ander uitgeplozen, zie http://home.hccnet.nl/j.v.loosen/Runtime/index.html?lmd=39405.416910 Fijne geschiedenis.

    Geplaatst door Enno op 02:33 03-aug-2010
  • en daaruit blijkt dat enkhuizen vanaf het begin af de boel besodemieterd en belazert heeft en aan vriendjes in het zadel helpen, ze hebben echt alles verkocht wat er te verkopen viel!!!! terwijl het in het testament toch echt anders stond

    Geplaatst door john op 09:11 03-aug-2010
  • het is gewoon de waarheid, en geen fijne geschiedenis.
    vele grote rovers hebben een standbeeld verkregen, j.p.jan zoon coen, michel de ruiter, piet heijn en ga zo maar door, of ze waren oorlogsbodems, en of rovers, kapersbrieven was ook een zeer normale zaak, te verkrijgen op gezag van de koning in die tijden, en slaven hadelaren, dat heeft er wel voor gezorgd dat amerika zo op is gebloeit, en ook nederland maakte daar deel van, zo ook engeland, frankrijk, belgie, en andere landen.
    En het Fijne van dit alles is dat de grootste dieven gewoon de gemeente is, en hun beheerders, ik ben wel eens vaker bij van leeuwen in huis geweest, het was een ware opslag van boeken ,administratie, waar geen normaal mens uit kan komen, als er zoveel geld 8 miljoen is voor die tijd een godsvermogen, waarschijnlijk de rijkste familie die nederland ooit heeft gekend, maar daarnaast ondanks " de fijne geschiedenis" hebben de damens snouck van loosen, wel er voor gezorgd dat alles wat in hun bezit was, voor de enkhuizenaren gebruikt moest worden, met name mensen die voor de familie snouck van loosen werkzaam waren hadden een huis in het snoek van loosen park, later is het ziekenhuis gebruikt, en er is echt geen cent in die tijd door de gemeente betaald om een ziekenhuis in stand te houden in die tijden.
    Dat de beheerders er een puinhoop van hebben gemaakt, tja helaas, maar er was ook geen controle.
    dat kan je de dames snouck van loosen ook zeker niet kwalijk nemen, daar ze zich volledig hebben afgekeert van welke kerk instelling dan ook, schijnbaar hebben ze toen al door gehad dat de eeuwige strijd in enkhuizen , inzake de boeren en vissers, ook de inzet was van hun godsdienst die de partijen eigelijk uitvochten, de boeren hebben verloren, zien de westerkerk, de zuiderkerk heeft een toren waar je u tegen zegt, dat zijn oo kzo de overblijfsels van de vete in een kleine stad als enkhuizen.
    en daarom, is het juist zo belangrijk om wat nu het SMC is, alleen maar te veranderen, zodat het nog kan bestaan, als zodanig, dus als SMC, en niet anders, niet een bejaardehuis, of verpleeghuis, of appartementen er in bouwen, nee de wens was altijd geweest een zorgcentrum, voorheen het snouck van loosen ziekenhuis, en later in de jaren 70 tig werdt het ene SNC, laten de gemeente daar eens rekening mee houden, inplaats van een projectontwikkelaar in handen te nemen die alleen gebaat is in winst, zo ook de gemeente dat wil, aasgieren had je dus vroeger in de slaven handel, maar nu zitten de zelfde mensen keuring in pak het zelfde te doen.

    U dient ook te beseffen dat de inlanders ook mede schuldig zijn aan de slaven handel, die verkochten hun moeder, hun dochter, hun zoon, hun vader, andere stammen werden ook verkocht, en er werdt flink jacht gemaakt, met veel stammen oorlogen, dus niet alleen de blanke mensen hebben het altijd gedaan, ook de mensen van die zelfde landen waar ze de "slaven" vandaan haalden zijn zelf debet aan deze handel.
    En deze handel, gaat nog steeds door, nu door de gemeente zelf, op de laaste steen nog tew willen verkopen, van de totale erfenis, waar is al dat geld naar toe gegaan, van alle landerijen buiten de poort van enkhuizen, waarom wordt heden ten dage de oude woning , niet meer in gebruik genomen, dat draait allemaal op geld, en niet meer om kijk dat is nu het pand waar mensen goedbedoelt enkhuizen groter hebben gemaakt in de eeuwen hiervoor, daar mag Enkhuizen zeker dankbaar voor zijn.

    Maar nee laat maar vervallen, en straks komt er een projectontwikkelaar, die vriendjes is met wethouders, met plannen op op die plek mega mooie appartementen te bouwen, en voor bewezen diensten krijgen de mensen die een project ontwikkelaar help om dat te verwezenlijken een gelijke beloning zo de beheerders van het snouck van loosen dat hebben toegeeigent, zo ook de link van @ Enno, door een idder eens goed gelezen dient te worden,

    Voorhene was het huis op de dijk, beschikbaar gesteld aan vrouwen die iets hebben betekend voor enkhuizen, ze mochten daar hun oude dag in doorbrengen, zeg maar een status die als voorbeeld kon dienen voor mensen die veel hebben betekend .
    maar dankbaarheid is ver te zoeken , in deze tijden, graaicultuur, en nog erger dan de slaven drijvers die al genoemd werden, de grootste moordernaars krijgen een eeuwige standbeeld, en daar moeten wij trots op zijn.
    Het bestuur van Enkhuizen die deze plannen hebben gesteund moeten zich diep schamen.
    En bestuurders lees even de aangeleverde link van @ Enno,
    mischien dat u dan er ook eens achter komt dat wat u heeft toegezegd een zeer foute soap aan het worden is, was het al, maar nu is het nog lang niet achter de rug.

    En @John, wil jij die laaste steen weer teruggeven :-) anoniem mag ook hoor.

    Geplaatst door uma clairjoie op 16:00 03-aug-2010
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Fotoalbum Kermis Hoorn

'Voetsporen'

Vakantiefotowedstrijd West-Friesland/Enkhuizen

advertenties