NHD - Boom in Emmapark niet om
RSS Laatste nieuws Stad en Streek donderdag 23 februari
Boom in Emmapark niet om archieffoto

Boom in Emmapark niet om

MEDEMBLIK - De boom naast het theehuis in het Koningin Emmapark in Medemblik gaat niet om. De welstandscommissie vond een kapvergunning voor de beeldbepalende boom onterecht.


Onlangs werd bekend dat twee beeldbepalende bomen in het Emmapark moesten worden omgehakt. Dit leidde tot verontrusting in de wijk, omdat omwonenden hoorden dat de tweede boom helemaal niet ziek was. De eerste boom, die duidelijk was aangetast, is onlangs gekapt. De tweede blijft staan.
Raadslid Roel Braaksma (GB) loopt dagelijks door het park. ,,Er waren zoveel vragen dat wij van het college duidelijkheid wilden. Zo zou de boom schade veroorzaken aan het dak van het theehuis. Dat blijkt helemaal niet het geval te zijn. De boom is gewoon kerngezond. Ook zijn er nooit klachten gekomen.’’
De fractie besloot schriftelijk vragen te stellen aan het college. Uit de antwoorden blijkt dat de boom pal naast het theehuis alsnog niet wordt gekapt. Het college stelt overigens dat wel degelijk na herhaalde klachten over schade aan het rieten dak en het terras besloten is een kapvergunning aan te vragen voor de esdoorn naast het theehuis.

 

Het hele verhaal staat dinsdag 20 december in het Dagbad voor west-Friesland/Enkhuizer Courant.

 

 

Neem nu een proefabonnement op uw regionale dagblad!



Meer nieuws: donderdag 23 februari
blog comments powered by Disqus
Meer nieuws donderdag 23 februari

RSS Laatste nieuws Buitenland donderdag 23 februari
RSS Laatste nieuws Binnenland donderdag 23 februari
RSS Laatste nieuws Sport donderdag 23 februari