sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

Bejaarde man door politie uit stembureau gezet

  • Gepubliceerd op 04 maart 2010, 17:08
  • Laatst bijgewerkt op 04 maart 2010, 17:09
den helder - 

Een bejaarde inwoner van Den Helder is woensdagmiddag tussen vijf en zes uur door politieagenten uit De Lichtboei gezet.

 

De man bracht het stembureau aldaar een bezoek maar mocht niet stemmen omdat hij een onjuist legitimatiebewijs bij zich had. De man was echter niet van plan te vertrekken alvorens hij had gestemd. Daarop werd door degenen die het stembureau bemanden, de politie ingeschakeld. ,,Hij is vervolgens door ons naar buiten begeleid'', aldus een politiewoordvoerder desgevraagd.

Inloggen
Reacties
  • sneu, en zielig..

    Geplaatst door @pestaartje op 17:15 04-mrt-2010
  • Oh, en ik vergeet kinderachtig..

    Geplaatst door @pestaartje op 17:21 04-mrt-2010
  • Ja ,dit is inderdaad diep triest !

    Geplaatst door henk de tank op 17:23 04-mrt-2010
  • Het zal wel weer zo een " hangoudere " zijn geweest:-)))
    Maar zonder dollen,sneue actie.

    Geplaatst door vigil op 17:33 04-mrt-2010
  • Een zeer correcte actie van het stembureau. Men dient zich op verzoek te kunnen legitimeren. Wie dat niet kan dient het stembureau te verlaten.

    Geplaatst door froem op 17:43 04-mrt-2010
  • idd..regels zijn regels

    Als het een alochtone jongeman geweest was met capuchon op dan had iedereen het weer anders gezien

    Geplaatst door Peter_selie op 17:51 04-mrt-2010
  • De lichtboei is een bejaarden woongroep. Je ziet niet zomaar in de lichtboei. Zielig voor de meneer. Je bent dement heb de verkeerde ID mee. Wat is het punt, als de rest wel klopt. Laat de man stemmen ! Ik had drie passen, op hetzelfde adres. Een paspoort. " Heeft u kopietjes van de andere twee ? ". Nee, puntenneuker, je kunt lezen ! Het resultaat was: 3 stempassen in de prullenbak. Ik geloof ook nog een lage opkomst. Gek he ? De voorgaande verkiezingen kon het wel, en er iets niet veranderd. Willekeur,.............. gadver !

    Geplaatst door D.A. op 18:04 04-mrt-2010
  • '' ,,Hij is vervolgens door ons naar buiten begeleid'', aldus een politiewoordvoerder desgevraagd.''

    Beter had geweest dat deze oudere heer even door de hermandad begeleidt zou zijn geweest naar zijn woning om de vereiste legitimatie te helpen opzoeken/-halen.

    Geplaatst door J. Bakker Den Helder op 20:14 04-mrt-2010
  • D.A. als je de moeite had genomen de info op de achterkant van de kandidatenlijst te lezen had je ook geen probleem op het stembureau gehad. Daar stond: Nieuw bij deze verkiezing is dat de kiezer die voor u gaat stemmen (gemachtigde) ook een afschrift van een geldig indentiteitsbewijs van u aan de voorzitter van het stembureau moet laten zien.

    Geplaatst door RodeDruif op 21:27 04-mrt-2010
  • Er staat toch niet dat deze meneer daar woont? Hij is bejaard en hij ging daar stemmen. nergens staat ook dat hij dement is.
    @DA: Ik heb voor mijn vriend gestemd,die zit op de boortoren. Kopietje ID mee. Simpel.
    Waarom moet iedereen zich aan regels houden,totdat het jezelf betreft? Dat vind ik zo raar.....


    Geplaatst door Jacqueline op 21:56 04-mrt-2010
  • Regels zijn regels,en dat heeft niets met leeftijd te maken.

    Geplaatst door Witte op 22:08 04-mrt-2010
  • En als iedereen zich eens aan die regels hield hadden we geen snelheidsovertreders,kindermisbruikers,belastingontduikers,zwartwerkers and the list goes on and on and on and on.........Hij die zonder zonde is werpe de eerste steen????????????
    Oh,nee,wij zijn allemaal PERFECT:-)))))))Een oude man die misschien niet eens weet dat de achterzijde bedrukt is of wat weet ik.Natuurlijk mag hij niet stemmen,maar dan met behulp van de politie verwijderen laten?
    Om de hoek dealen ze en daar zie je nooit de hermandad??????(géén verwijt aan deze hermandad overigens)..
    Nooit naar de letter van de wet maar naar de geest.Ook zo met regels,vind ik,maar dat is mijn bescheiden mening.

    Geplaatst door vigil op 22:31 04-mrt-2010
  • Zoals je kan lezen was deze man niet van plan het stemlokaal te verlaten. Dus wie moet de man dan naar buiten begeleiden?
    Niemand heeft die autoriteit en expertise behalve de politie, dus de mensen van het stem lokaal hebben juist gehandeld.

    Ow.. en vigil..de mensen die om de hoek staan te dealen die bellen de politie niet. De mensen van het stemlokaal wel..zou dat mss het verschil zijn?

    Geplaatst door Peter_selie op 23:37 04-mrt-2010
  • De man was niet dement en woonde niet in de Lichtboei. Vanuit het stembureau is contact opgenomen met het gemeentehuis om te vragen of de man een geldig legitimatiebewijs bezit. Dat zou hij wel moeten hebben maar had hij dus niet bij zich.

    De man was zeer agressief en maakte zeer vervelende opmerkingen over de mensen die op dat moment wel mochten stemmen.
    Uiteindelijk is door het gemeentehuis de politie gebeld, om dat het echt niet te doen is.

    Deze man heeft nog geen uur later gewoon gestemd met een geldig legitimatie bewijs.

    Geplaatst door H. Kaamer van Hoegee op 09:14 05-mrt-2010
  • Terecht dat deze man begeleidt is naar buiten. Als je voor deze man een uitzondering maakt, is het hek van de dam.
    @D.A. Wat een vooroordelen naar een bejaarde.

    Geplaatst door johanna op 09:24 05-mrt-2010
  • Voor alle zeikerds die TEGEN het politie-optreden zijn: doe effe normaal en denk na.
    Inderdaad, regels zijn regels. En ook oude mannen kunnen een hoop herrie schoppen.
    Als de mensen die daar de stemmen regelen de oude man aanraken, dan krijgen zij weer een proces aan hun broek, want zo zijn 'we' ook tegenwoordig weer.
    Dat geknuffel moet maar eens over zijn, en dan in alle lagen van de samenleving.

    Geplaatst door Njoi op 13:16 05-mrt-2010
  • Als een burgemeester of wethouder zijn eigen eega naar huis stuurt omdat ze geen geldige legitimatie kan tonen werkt dat net zo als bij deze meneer. En dus houd een ieder zich netjes aan de regels. Alleen het feit dat de man "bejaard" is is geen reden om van regels af te wijken. We "vergeten" allemaal wel eens iets toch. En kennelijk was de man kwiek genoeg om stennis te schoppen dus ook kwiek genoeg om zijn ID te halen zoals later bleek....

    Geplaatst door moosje op 13:23 05-mrt-2010
  • Deze man had genoeg andere papieren bij zich om zich te legitimeren. Alleen niet zijn ID kaart. En ik weet niet wat naar buiten begeleiden is bij de politie... Maar deze man is dus in de boeien geslagen omdat hij gebruik wilde maken van zijn stemrecht! En regels zijn regels.. nou 4 jaar terug mochten we anders nog gewoon stemmen zonder identificatieplicht hoor!
    Ik vond de toestand bij het stembureau meer weg hebben van Oost-Duitse praktijken!

    Geplaatst door Verkaatje op 11:21 06-mrt-2010
  • En 11 jaar geleden betaalden we nog in guldens....

    Zo blijft het! En er zijn maar een paar manieren om je te legitimeren en dat is al jaren zo

    Geplaatst door Peter_selie op 00:13 07-mrt-2010
  • Een paar jaar terug was het grootste gedeelte van Nederland nog vel tegen de identificatieplicht. Jammer om te zien dat iedereen nu al zo gehersenspoeld is dat iedereen denkt dat ze zogenaamd veiliger zijn zo.. Of gewoon zonder nadenken niets meer tegen deze achterlijke Oost-Duitse regel heeft... En al helemaal zijn ingesteld op regels zijn regels...

    Geplaatst door Verkaatje op 12:20 07-mrt-2010
  • Kaamer van Hoegee op 09:14 05-mrt-2010 lijkt mij een ooggetuige en gezien zijn/haar verslag gedraagt deze potentiele stemmer zich als de landelijke voorvrouw van de partij die het meest gewonnen heeft in DH..

    Geplaatst door Gwiazda op 12:54 07-mrt-2010
  • De overheid houdt anderen wél aan de regel dat ze een ID-bewijs mee moeten met stemmen, maar houdt zichzelf niét aan de regel van de gordijntjes van de stemhokken.
    Dat wordt ineens gebagatelliseerd. Als er EU-waarnemers zouden staan, dan zouden die deze verkiezingen daarop onrechtmatig kunnen verklaren in de bananenmonarchie Nederland.

    Geplaatst door Hans Langbroek op 13:17 07-mrt-2010
  • Hans Langbroek, hier het artikel uit de kieswet, nergens gordijntjes te bekennen:
    Artikel J 5
    1. Het stemhokje bestaat uit een achterwand en 2 zijwanden die elk ten minste een meter breed en 2 meter hoog zijn. Wordt het stemhokje met de achterzijde tegen een ondoorzichtig deel van een wand van het stemlokaal geplaatst, dan kan de achterwand vervallen.
    2. In elk stemhokje bevindt zich een lessenaar met rood schrijfmateriaal.

    Geplaatst door -DUTCHIE- op 13:36 07-mrt-2010
  • stomverbaasd zie ik hierboven een reeks steunbetuigingen voor een leeftijdgenoot van me die nog steeds niet weet hoe hij zich moet gedragen.
    waarom die verkeerdgerichte sympathie?

    Geplaatst door jan jonkheer op 13:43 07-mrt-2010
  • Wel, dan heb ik me dus verkeerd geïnformeerd door klakkeloos aan te nemen wat ik overal gelezen heb in kranten. Foutje van mijzelf.
    Jammer hoor, gordijntjes staan best gezellig in zo'n stemlokaal! Al is het wel vies om aan die dingen te moeten zitten als reeds een paar honderd mensen voor je dat ook gedaan hebben...

    De beste man die stennis schopte heeft mijns insziens wél gelijk in z'n verontwaardiging over de identificatieplicht, het wordt steeds driester in dit land.
    Aan de andere kant heeft zijn actie in de vorm die hij er aan gaf geen enkele zin. Andere mensen lastig vallen die uit hun werk of tussen de arbeid door even gaan stemmen is onzinnig. Je bereikt er niets mee.

    Als je tegen identificatieplicht bent, onderneem dan werkelijke actie, roep mensen samen, richt een politieke groep op, schrijf in de krant of op internet, doe iets of vraag anderen dat te doen die dat kunnen en willen!

    Geplaatst door Hans Langbroek op 13:45 07-mrt-2010
  • H. Kaamer van Hoegee op 09:14 05-mrt-2010 weet dat de man een uur later wel heeft gestemd met zijn geldige ID. Ophef om niets dus van die man. Ze hebben hem verteld dat hij zij ID moest halen, maar dat wilde hij niet. Ook oude mensen moeten zich aan de regels houden!

    Geplaatst door -DUTCHIE- op 13:47 07-mrt-2010
  • Er bestaat een protestgroep tegen stemmen met ID. Proces verbaal kan je op laten maken in het plaatselijk stembureau.
    http://www.vrijbit.nl/

    Geplaatst door -DUTCHIE- op 13:51 07-mrt-2010
  • @Dutchie, 13:51 07-mrt-2010: Klopt, er is eerder op de dag iemand geweest die bezwaar maakte tegen het feit dat men zich niet kon legitimeren met een 65+ pas. Deze persoon wilde dat dit aangetekend werd in het proces verbaal.
    Dit is ook daadwerkelijk opgenomen in het proces verbaal.

    Dat ging trouwens niet over deze man. En nogmaals ik wil benadrukken dat we op het stembureau alleen maar hebben uitgevoerd wat ons is opgedragen. We moesten vragen om een geldig id bewijs (en dit mocht ook een geldig Belgisch, Duits of ander europees ID bewijs zijn), zonder dit bewijs mocht er niet gestemd worden.

    En dat deze man door de politie naar buiten begeleid is, is uiteindelijk een besluit geweest dat in het gemeentehuis is genomen. Daar heeft men (via een openstaande telefoonlijn) het hele gebeuren aangehoord. Zij hebben gezegd dat de politie er maar bij moest komen omdat de man geen zins van plan was het stembureau te verlaten. Bovendien begon de man uitspraken te doen tegen en over de toen aanwezige mensen die kwamen stemmen die echt niet door de beugel konden!

    Geplaatst door H. Kaamer van Hoegee op 09:49 08-mrt-2010
  • Meneer heeft stennis geschopt. Als dit een 30er was geweest had iedereen geroepen dat het prima was dat hij eruit gezet is door politie maar omdat het hier iemand betreft die ouder is is het opeens erg?

    gevalletje discriminatie maar dan qua leeftijd.

    Geplaatst door moosje op 10:04 08-mrt-2010
  • Wat is er nou in vredesnaam op tegen om te stemmen MET IDbewijs? Op die manier kan er niet uit jouw naam gestemd worden door iemand die jouw stempas heeft bemachtigd.
    Nu gaat het niet eens alleen om die ene stem die diegene uit kan brengen in 'jouw naam', maar om het feit dat gelijktijdig jouw recht om te stemmen ontnomen is. En daar draait het toch allemaal om?

    Wat kunnen we toch met zijn allen moeilijk doen.
    "Wij" zelf hebben er, dmv diefstal, fraude en andere criminele praktijken, zelf voor gezorgd dat men niemand meer op zijn blauwe ogen meer kan geloven.

    Geplaatst door Yvonne op 10:26 08-mrt-2010
  • Dat begrijp ik ook niet Yvonne, ik vind juist dan een ID bewijs nodig. Alleen vind ik het gezeur over geldigheid, als die net een dag verlopen is is ie niet meer geldig. Ik heb nog steeds de zelfde enge kop als op de foto, mijn nummers zijn ook niet gewijzigd....Maar rijbewijs, met foto van het jaar 0, waar ik dus totaal niet meer op lijk, die mag wel.....Nou ja, ik kon er wel om lachen ;-) Volgende maand nieuw paspoort en nieuwe ID kaart aanschaffen, want geld uit je zak kloppen dat kunnen ze wel (prijs is omhooggegaan, geldigheidsduur is gehalveerd).

    Geplaatst door Marit op 10:56 08-mrt-2010
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Willemsoord

Vakantiefotowedstrijd Den Helder e.o.

advertenties