sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 30 juli 2010

Massale steun actie ontvangst radiozenders

  • Gepubliceerd op 05 december 2006, 16:05
  • Laatst bijgewerkt op 05 december 2006, 16:23
Alkmaar - 

Heel veel Noord-Hollanders storen zich aan de slechte radio-ontvangst van de publieke zenders Radio 1, 2 en 3 via de ether. Die conclusie mag getrokken worden gezien de massale ondertekening van de petitie, die maandag in deze krant stond en op de website.

In de petitie worden landelijke politici opgeroepen om snel iets te doen aan de onacceptabel slechte ontvangst in grote delen van Noord-Holland. Vorige week bewees onderzoek van KPN Broadcast dat eerdere klachten in het gebied tussen Alkmaar en Hoorn allemaal terecht waren. Honderden lezers stuurden een e-mail of de papieren petitie naar de krant terug. Regelmatig voorzien van hartenkreten. ’ ’t Is beneden peil’, ’alleen maar ruis’ zijn maar twee van de vele reacties. Ook uit andere delen van de provincie (Haarlem, Den Helder, Zaanstad) kwamen klachten. Over enige tijd zullen de petities aan politici in Den Haag worden aangeboden.

De problemen spelen vooral sinds de nieuwe frequentieverdeling in 2003. Door de komst van veel commerciële zenders is de sterkte van radio 1, 2 en 3 afgenomen. Een situatie die tot 2011 zou kunnen duren. Daar willen veel mensen niet op wachten. De petitie is hier te vinden of via de bon op de ombudspagina in de krant van afgelopen maandag.

Inloggen
Reacties
  • Is al die heisa nou echt wel nodig? In de nacht van 10/11 december gaat toch alles digitaal. Heb je natuurlijk niks aan in de auto, maar het probleem is dan thuis wel verholpen.

    Geplaatst door evert op 23:44 05-dec-2006
  • Evert, TV gaat digitaal, en we hebben het hier over radio.

    Geplaatst door René op 08:07 06-dec-2006
  • @René: Het blijft onzin. Dan is je radio-ontvangstapparaat niet in orde waar het gaat om de fijnafstemming. Bovendien is radio wél digitaal uit grote delen van Europa digitaal te ontvangen. Daar zitten ook Nederlandse zenders bij.

    Geplaatst door evert op 10:52 06-dec-2006
  • @Rene:als gaat om thuis ontvangst van radio, dan is het prima te ontvangen via kabel,digi en satontvangst. Het is natuurlijk wel belangrijk,dat de zenders die zijn aangewezen als calamiteiten zender, goed op een transistorradio of anderszins goed storingsvrij te ontvangen zijn. Dus Evert, het is niet helemaal onzin.

    Geplaatst door Simon op 11:47 06-dec-2006
  • Zelfs in Amsterdam Noord is het erbarmelijk, reflecties, het worden weggedrukt van de frequentie, zendfrequenties te dicht op elkaar, enzovoort. Ik hoop niet dat we zullen worden afgescheept met het vervroegd invoeren van het DAB concept waardoor er geen actie hoeft te worden ondernomen. Met vriendelijke groet Bert Müssig electronius

    Geplaatst door Bert Müssig op 14:07 06-dec-2006
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Nederland moet terug naar Afghanistan (uitleg)
Poll
Eens (24%)
Oneens (76%)
Totaal aantal stemmen: 90
advertenties

Vakantiefotowedstrijd

Zomertoer 2010

Wandelen in Noord-Holland

Top 5 energie (tip)

advertenties