NHD - 'Bouwer moet ook inleveren'
RSS Laatste nieuws Stad en Streek zaterdag 11 februari
Foto Internetredactie

'Bouwer moet ook inleveren'

ALKMAAR - Niet alleen particuliere huizenverkopers moeten genoegen nemen met een lagere opbrengst van hun woning, ook bouwers en projectontwikkelaars ontkomen niet aan inleveren.
 
 

Dat zegt de Alkmaarse makelaar Hans van de Leygraaf. Alleen zo kan de woningmarkt ook in de duurdere categorie - drie tot vijf ton - weer vlot worden getrokken.

,,Willen we bouwen dan moeten moet ook de ontwikkelaar een stapje terug doen'', zegt Van de Leygraaf. ,,Maar dat mag niet ten koste gaan van de kwaliteit. De consument blijft kritisch.''

Het is volgens Van de Leygraaf marktwerking waaraan de bouwwereld zich niet kan onttrekken. Als de prijzen niet omlaag gaan betekent het simpelweg dat het product niet wordt afgenomen en er mogelijk niet eens aan de ontwikkeling kan worden begonnen.

Van de Leygraaf verwacht dat de prijzen in de duurdere koopcategrorie in de komende tijd omlaag gaan en heeft het voorbeeld daarvan in eigen huis: de Kuiper, onderdeel van de nieuwe wijk De Schelphoek.

De nieuwe grondgebonden 'waterwoningen', 'terraswoningen' en 'grachtwoningen', waarvan een aantal met uitzicht op het Noordhollands Kanaal, zouden in eerste aanleg vanaf drie ton de verkoop in gaan. Toen eind 2008 de kredietcrisis losbarstte kwam juist deze koopcategorie onder druk te staan.

,,Projectontwikkelaar AM is gaan rekenen, passen en meten en is tot het inzicht gekomen dat het goedkoper moest om voldoende vraag te creëren.''

De woningen hebben nu een prijs vanaf 269.000 euro tot maximaal vier ton. Zaterdag start de verkoop van de eerste fase. Van de Leygraafs verwachtingen zijn hooggespannen.

,,Het zou mij niet verbazen als dan al zo'n tachtig procent weggaat.''

De makelaar denkt dat de Kuiper ook een goede toets kan zijn voor alle instanties en personen die betrokken zijn bij het weer op gang brengen van de woningbouw in Alkmaar en omgeving. ,,Het is een cruciaal project voor iedereen die bij de regionale woningmarkt betrokken is.''


Neem nu een proefabonnement op uw regionale dagblad!



Meer nieuws: zaterdag 11 februari
blog comments powered by Disqus
Meer nieuws zaterdag 11 februari
Laatste Reacties

Meest gelezen
Laatste Nieuws
RSS Laatste nieuws Buitenland zaterdag 11 februari
RSS Laatste nieuws Binnenland zaterdag 11 februari
RSS Laatste nieuws Sport zaterdag 11 februari