sluiten
Inloggen
sluiten
vrijdag 03 september 2010

Specht terroriseert Alkmaarse wijk

  • Gepubliceerd op 28 november 2008, 16:29
  • Laatst bijgewerkt op 28 november 2008, 16:41
Alkmaar - 

De natuur is mooi. Maar in de Alkmaarse Galjoenstraat denken ze daar sinds enige tijd ietsje genuanceerder over. Enkele bewoners hebben te maken met een specht die kleine aanslagen pleegt op de houten huizen in het zogenaamde 'Indianendorp' in Alkmaar-Noord. Hij hakt er tenminste flink op los.

Anneke Bernsen uit de Galjoenstraat is niet blij met de komst van de gevederde bezoeker. En dat is nog zacht uitgedrukt. Toch zoekt ze een oplossing om de specht op een diervriendelijke manier de buurt uit te krijgen.

,,Hij zit hier zo'n twee maanden. Soms is hij twee weken weg, en ineens hoor je hem weer. Sommige bewoners spraken er gekscherend al over om de buks uit het vet te halen, maar er moet toch een andere manier zijn om van dat beest af te komen?''

Niet alleen het constante tikken is irritant, het gevolg daarvan is misschien nog wel vervelender. ,,Hij zit meestal aan de voorkant van de huizen, onder de dakgoot. Onze huizen zijn helemaal van hout, vandaar de bijnaam 'Indianendorp', dus een mooi doel voor de specht. Inmiddels heeft hij bij ons een gat gemaakt ter grootte van een kleine tennisbal. Wij vermoeden dat hij een foerageerplek aan het maken is. Maar door die gaten heeft de regen bij ons vrij spel gekregen.''

Inloggen
Reacties
  • Vervelend probleem. Misschien is het verstandig een vogeldeskundige in te schakelen die tips kan geven over een ontmoedigingsbeleid?

    Geplaatst door Cess op 16:56 28-nov-2008
  • Mooie foto. Vervelend voor de eigenaren van deze houten huizen

    Geplaatst door johanna op 17:13 28-nov-2008
  • Gewoon even Elmer the Fudd bellen.

    (http://www.woodywoodpecker.com/)

    Geplaatst door Mr.Hyde op 17:54 28-nov-2008
  • Hang er dan gewoon een extra plank voor, vol met larven, dan heeft die specht wat te vreten en kan ie zijn/haar gang gaan met het hakken.
    Een gat ten grote van een tennisbal is voor een verbijf plaats, niet voor te fourageren, dat doet een specht op larven in al dan niet verrot hout,

    Geplaatst door Cees op 19:06 28-nov-2008
  • Hij heeft gewoon de verkeerde wijk gekozen, wijk er naast is de Vogelwijk, was ie prima op zijn plaats geweest.

    Geplaatst door @pestaartje op 19:54 28-nov-2008
  • Als een specht in staat is een gat te pikken in je gevel zecht dat meer over de kwaliteit van het hout.
    Ten eerste is het tikken op hout een manier om allerlei beesten uit het hout te verdrijven om lekker te gaan smullen.
    Als dit het geval is in uw huis zorg dan snel dat er een bouwkundige naar kijkt van dan is het goed rot in het indianen dorp.
    Ten tweede..
    het bouwen van een nest wordt meestal pas in het voorjaar gedaan, en opnieuw in ziek hout omdat dit zacht genoeg is.
    Of het hout van uw gevel is opnieuw rot en zou vanzelf in de loop der tijd naar beneden zijn gekomen.
    Of het gebruikte hout is Té zacht en Té dun zodat een snavel er makkelijk door heengaat.
    In gezond hout krijgt dit beestje totaal geen kans een gat te maken..
    Blijft alleen over dat hij hinderlijk kan pikken op het hout wat lawaai oplevert, maar hij zal vanzelf vertrekken naar een andere fourageerplaats of nestplaats waar wel zacht hut te vinden is..
    Ik zu dus maar een keer met de ladder omhoog gaan en het houtwerk goed inspecteren!!

    Geplaatst door Gunie op 01:46 29-nov-2008
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Alle ouders moeten hun pubers testen op drugsgebruik (uitleg)
Poll
Eens (57%)
Oneens (43%)
Totaal aantal stemmen: 1323
advertenties

Burgerinitiatief kaasmarkt

Luchtfotoactie Alkmaarsche Courant

Kaeskoppen-fotoalbum

Canon van Alkmaar

advertenties