Belg wint 28 miljoen euro met lotto
Gepubliceerd op 31 juli 10, 13:01 Laatst bijgewerkt op 19 november 10, 04:44BRUSSEL - Een Belg heeft ruim 28 miljoen euro gewonnen in de Europese loterij EuroMillions. Een man uit de Franstalige provincie Henegouwen had 10 euro ingezet. Hij bleek de enige Europeaan die de vijf nummers en de twee sterren juist had. Hij is daarmee 28.092.206 euro rijker, zo heeft de Belgische Nationale Loterij zaterdag gemeld.
EuroMillions is een lotto die in negen Europese landen tegelijk plaatsvindt, maar heeft in Nederland geen vergunning. Elke vrijdagavond is er een jackpot van minstens 15 miljoen euro. In 2005 won een Ierse vrouw bij deze loterij 115 miljoen euro, de grootste uitgekeerde hoofdprijs ooit bij dit spel. De jackpot steeg in 2006 tot een record van 183 miljoen euro, maar die moest toen worden gedeeld door twee winnaars.
In Nederland kan binnenkort ook een grote prijs vallen. De jackpot van de Lotto is hier opgelopen tot 30,5 miljoen euro.
