Brown geeft foute Irak-getuigenis toe
Gepubliceerd op 17 maart 10, 17:58 Laatst bijgewerkt op 19 november 10, 03:28LONDEN - De Britse premier Gordon Brown is teruggekomen op de verklaring die hij eerder deze maand heeft afgelegd voor de Britse Irak-commissie. Brown had destijds gezegd dat de militaire uitgaven aldoor waren gestegen sinds de Labour-regering dertien jaar geleden aantrad.
Dat verhaal klopte niet, moest Brown woensdag toegeven tijdens het vragenuurtje in het Britse Lagerhuis. ,,In één of twee jaar zijn de defensie-uitgaven niet gestegen'', aldus de premier. Hij liet weten een brief over de fout te schrijven aan John Chilcot, de voorzitter van de commissie die de Britse deelname aan de Irak-oorlog onderzoekt.
De getuigenis die Brown op 5 maart aflegde, lag al langer zwaar onder vuur. De premier had onder meer gezegd dat aan alle verzoeken van militaire commandanten voor meer materieel was voldaan. Admiraal Lord Michael Boyce, de opperbevelhebber van het Britse leger toen de oorlog uitbrak, noemde de premier daarop stiekem en een huichelaar.
