*

Noordhollands Dagblad - 'Turkije voorkomt deelname Israël NAVO-top'
Volg ons op:





Follow Me on Pinterest



Gepubliceerd 23 april 2012 14:34 | Laatste update 23 april 2012 14:34

ISTANBUL - Turkije heeft de deelname van Israël aan de NAVO-top volgende maand tegengehouden. De reden is dat Israël weigert excuses aan te bieden voor de dood van Turkse activisten in 2010. Dat heeft een Turkse regeringsfunctionaris gezegd. Turkije is een van de lidstaten van het bondgenootschap.

De relaties tussen Turkije en Israël zijn sterk verslechterd, nadat Israëlische commando's in actie waren gekomen op het schip Mavi Marmara van een Turkse hulporganisatie. Het vaartuig vervoerde hulpgoederen voor de Gazastrook, waar de radicale Palestijnse beweging Hamas aan de macht is. Negen Turken op het schip kwamen om.

Israël is geen lid van de NAVO, maar volgens Turkse media wilden sommige lidstaten dat het land zou deelnemen om de samenwerking met het land te versterken.

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties
Stelling: Vakantiegeld is voor leuke dingen

Vorig jaar gaf de helft van de Nederlanders het vakantiegeld uit aan vakantie. Een kwart zette het geld op de spaarrekening en 15 procent koos ervoor om openstaande rekeningen te betalen, blijkt uit Nibud-cijfers. „Het is verstandiger om eerst je schulden af te lossen en dan pas na te denken over vakantie”, zegt Annemarie Koop van het Nibud. „Maar op de een of andere manier blijkt dat toch lastig. Vakantiegeld is voor leuke dingen, is de opvatting.” Wat vindt u?